TRON Mucidi Bu Altcoin’leri Taşıdı! Arkasında Ne Var?

TRON Mucidi Bu Altcoin’leri Taşıdı! Arkasında Ne Var?
TRON Mucidi Bu Altcoin’leri Taşıdı! Arkasında Ne Var?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük Blockchain ağlarından biri olan TRON (TRX)’un arkasındaki Justin Sun, 6.1 milyon dolarlık coin transferi ile dikkat çekti. Sun, FTX ile alakalı olduğu görülen bir borç verme protokolündeki fonlarını çekti. Sun, özellikle son zamanlarda, artık iflas etmiş halde olan kripto para borsası FTX’i kurtarma potansiyeli ile öne çıkmıştı. İşte detaylar…

TRON kurucusu, TrueFi’daki varlıklarını çekti

Tron  (TRX) ağının kurucusu ve şu anda iflas etmiş kripto borsası FTX’in potansiyel kurtarıcısı olan Justin Sun, merkezi olmayan borç verme protokolü TrueFi’den 6,1 milyon dolarlık stablecoin’i taşıdı. TrueFi, FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün borçlarının ağırlık verdiği şirketler arasında yer alıyor. Blockchain işlem verileri, Sun’ın Perşembe günü gerçekleştirilen dört işlemde fonları geri çektiğini gösteriyor. Borç verme protokolündeki mevcut dört kredi havuzundan 2.4 milyon dolar USDT, 2.1 milyon dolar USDC, 1 milyon dolar TUSD ve 673.000 dolarlık BUSD’yi taşıdı.

Kripto cüzdanı, kripto istihbarat platformları Arkham Intelligence ve Nansen tarafından Sun’a ait olarak tanımlandı. TrueFi, likidite sağlayıcılarının bir getiri karşılığında borç para vermesini sağlar. Ayrıca borç alanların da faiz karşılığında borç alabileceği merkezi olmayan bir borç verme protokolüdür. Krediler teminatsızdır, yani alacaklılar, işlemlerine karşı varlıklarını rehin vermezler. Borçlular, krediyi yalnızca iyi mali durumları ile güvence altına alırlar.

Alameda’nın TrueFi’a borcu var

Para çekme işlemleri, bir ticaret firması olan FTX ve Alameda Research’ün ani çöküşünün ardından gerçekleşti. Bu da kripto kredi piyasalarında devam eden bir likidite sıkışıklığının bir başka işareti olarak görülebilir. Alameda Research’ün TrueFi’ın TrueTrading tarafından yönetilen Sermaye Piyasaları kredi tesisinde 7,3 milyon dolarlık ödenmemiş borcu var. TrueFi’nin panosuna göre Alameda’nın borcu, protokoldeki mevcut tüm ödenmemiş kredilerin neredeyse yarısını temsil ediyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Alameda, Cuma günü iflas koruması başvurusunda bulundu. Bu nedenle, birçoğuna göre, krediyi geri ödeyebilme şansı düşük. TRON kurucusu da herhangi bir sıkıntı karşısında hazırlıklı olmayı tercih etmiş gibi duruyor.

TrueFi, son iki kredi temerrüdü yüzünden zaten sarsılmış halde idi. Güney Kore merkezli Blockwater, yeniden yapılandırma çabalarına rağmen 3 milyon dolarlık borcu temerrüde düşürdü. Ardından Invictus Capital, bu yılın başlarında mahkeme destekli tasfiye başvurusunda bulunduktan sonra vade tarihine kadar 1 milyon dolarlık krediyi geri ödemedi. Merkezi olmayan finans veri sitesi DefiLlama’ya göre, TrueFi’da kilitlenen toplam değer, kripto borçlanma iştahı azaldıkça son altı ayda 544 milyon dolardan 32 milyon dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.