Solana’da beklenmedik gelişme: 125 milyon dolarlık tehdit!

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana, FTX ile ilgili fud haber ile yüzde 5 düştü ve mevcut pozisyonlar 125 milyon doların tehlikede olduğunu gösteriyor. 

SOL düşüşü, açık pozisyonlarındaki yüzde 40’lık değişim. CoinGlass verilerine göre, bu istatistik son 30 günde 1,78 milyar dolara düştü. Bu gelişme, yatırımcıların pariteye dair pozisyon alma konusunda kendilerine güvenmediklerini gösteriyor. Ancak Solana’nın yakın zamanda yaşadığı düşüşlerden hızlı bir şekilde toparlanma becerisi var ve bu durum şu an itibariyle kısa pozisyonlarda yüz milyon doların üzerinde risk barındırıyor.


Solana (SOL) çeşitli istatistikler ile kafaları karıştırdı!

Son 30 gün içinde SOL fiyatının düştüğü ve kısa süre içinde toparlandığı anlar gördü.19 Nisan’da Solana, 20 Nisan’daki Bitcoin halving’innden hemen öncesinde, 157 dolara yükselemeden yüzde 5’lik düşüş gördü. Benzer şekilde SOL, yüzde 5 artarak 157 dolara tekrardan ulaşırsa, short pozisyonlarda 125 milyon dolar tasfiyeye yol açacak.

Solana’nın 7 Mayıs’ta düşmesinden sadece birkaç gün önce kripto fenomeni CryptoAce, X takipçilerine Solana fiyatının direnç bölgesinde olduğunu söyledi ve 142,50 dolar seviyesine doğru bir düşüşün yaşanabileceğini belirtti.

Korku ve Açgözlülük Endeksi skoru son 24 saatte 54 puana düştüğü için genel piyasa duyarlılığında değişimler gözlemlendi. Fakat Solana ve Ethereum arasında devam eden rekabetteki yeni bulgular da kısa vadede fiyatını etkilemiş olabilir. 8 Mayıs’ta, Solana ağının işlem ücretleri açısından Ethereum ağını geçbileceği tartışıldı.

Bu tartışma Solana fiyat artışı için ihtiyaç duyduğu olumlu bir haber göstergesi olabilir. 7 Mayıs’ta Solana’nın 2,8 milyon dolarlık toplam ekonomik değeri, Ethereum’un 3,1 milyon dolarlık toplam ekonomik değerine yakındı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.