Solana kurucu ortağı: FTX, SOL’leri müşterilere dağıtsın

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, FTX’in elindeki SOL’leri doğrudan müşterilerine dağıtmasının daha iyi olacağını savundu.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında FTX, hızlı bir çöküş yaşayarak tüm kripto ekosistemini etkisi altına aldı. Sam Bankman-Fried’ın başrol olduğu bu çöküşte, milyonlarca kullanıcı zarar etti. FTX ve kardeş şirketi Alameda Research, kripto piyasasından 1 milyar dolardan fazla parayı buharlaştırdı. Bu çöküşten en çok etkilenen proje ise Solana oldu. Solana, daha önce FTX ve Alameda’ya SOL sattığı için kıskaca girdi.

Solana kurucu ortağından iyimser çözüm

Yeniden yapılandırmayla piyasaya dönmeyi planlayan FTX’in elinde SOL bulunuyor. Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko ise bu SOL’ler için iyimser bir çözüm üretti.

Aradan geçen aylar sonra, FTX’in geri dönüş sinyali piyasaya damga vurdu. FTX’in yeni yönetimi ise elinde bulunan dijital varlıkları gözden çıkardı. Satış olasılığının yüksek seviyede olduğu bu duruma değinen Solana kurucusu Anatoly Yakovenko, FTX’in elinde bulundurduğu SOL’leri müşterilerine dağıtmasının daha iyi olacağını belirtti.

FTX’in elinde tam olarak ne kadarlık bir SOL olduğu bilinmese de kayıtlara en az 134 milyon dolarlık varlığı yansımış durumda. Bu varlığın doğrudan piyasada satışı, piyasa açısından olumsuz havayı ortaya çıkarabilir. 7.000.000 SOL tutan FTX’e seslenen Yakovenko, kazan-kazan bir sonucun ortaya çıkabileceğine işaret etti.

Yakovenko, “Benim dileğim SOL’un tüm FTX müşterilerine doğrudan dağıtılması olurdu,” dedi. Solana kurucu ortağı bu durumu herkes için en kazançlı yol olarak nitelendirdi.

Solana, geçen yıl, FTX ve kardeş ticaret firması Alameda Research’e toplam 58.086.686 SOL sattığını ve bunun bugünkü değerinin 1,1 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.