PEPE Ekibinin Açıklamaları Ne Derece Doğru? Olayları Açığa Çıkaran Analist Değerlendirdi

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere PEPE tokeninde kısa bir süre önce büyük bir kriz ortaya çıkmıştı.

Tokenin akıllı sözleşmesinde değişiklik yapma yetkisi olan multisig cüzdanların, değişiklik yapmak için gereken eşik değeri 5/8 cüzdandan 2/8 cüzdana indirilmiş ve söz konusu multisig cüzdanlardan yüklü miktarda PEPE altcoini merkezi borsalara taşınarak satılmıştı.

Konuyla ilgili PEPE ekibinden bu sabah bir açıklama yayınlandı. Açıklamaya göre geliştirici ekibinden bazı isimler tokenin kuruluşundan bu yana coinlerini satarak yönetimden çıkmak istiyor fakat bu kişilere izin verilmiyordu. Açıklamada, bu kişilerin gizli bir şekilde eşik değeri 2/8’e indirerek 16 trilyon PEPE sattıkları bildirildi.

Açıklamada bundan böyle bu kişilerin yönetimde olmadıkları ve yönetimde kalan ekip üyelerinin tokene sadık kişilerden oluştuğu savunuldu. Bundan böyle imza yetkisine sahip olan tek cüzdan bulunduğunu ve bunun da emin ellerde olduğu iddia edildi.

Ayrıca tokenin Telegram hesabının hacklendiği ve erişimin kaybedildiği de belirtildi.

Akıllı Sözleşmedeki Değişikliği Fark Eden Analist: “İmza Yetkisine Sahip Olan Cüzdan Sayısı Değişmedi”

Bununla birlikte, multisig cüzdanlarındaki eşik değerin düşürüldüğünü ilk fark eden analistten konuyla ilgili bir açıklama geldi. Analist, PEPE ekibinden yapılan açıklamada yanıltıcı ve yanlış bilgiler verildiğini savundu. Analiste göre imza yetkisine sahip olan cüzdan sayısı bire indirilmedi ve halen akıllı sözleşmede değişiklik yapılabilmesi için 2/8 cüzdana ihtiyaç duyuluyor.

Buna ek olarak analist, ekibe ihanet ettiği iddia edilen multisig cüzdanlarının hiçbirinin imza yetkisi olan cüzdanlar arasından çıkarılmadığını da ekledi.

In my opinion, there are several misleading/incorrect statements made here.

Firstly, there is not one signer remaining. The multisig remains a 2/8, having been decreased from 5/8. No signers have been removed. It has not been updated other than the threshold changing to 2. https://t.co/qAZRExNIig pic.twitter.com/NKDr3zrFJZ

— CryptoNoddy (@Crypto_Noddy) August 26, 2023

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.