Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Hangi kripto para birimlerine zaman ve para gibi kaynakların yatırılacağını bilmek, bazen yatırımcıların kripto para piyasasında işlem yaparken kazanç elde etmelerine yardımcı olan bir sanattır. Dahası, hangi kripto paranın alım satımından kaçınılacağını bilmek de bir o kadar önemlidir ve yatırımcıların bu geniş alanda para kaybetmekten kaçınmalarına yardımcı olabilir.  Bu bağlamda bir analist olan Vinicius Barbosa, altcoin piyasasını analiz etti ve bazı kripto varlıkları çevreleyen temel faktörleri dikkate alarak, kripto traderlarının ve yatırımcılarının önümüzdeki hafta için kaçınması gerekenlerin listesini oluşturdu.  Bu, söz konusu projelerin ‘kötü’ ya da ‘iyi’ olduğu anlamına gelmiyor, sadece içinde bulunduğumuz dönemin bu projelere yüksek riskli yatırımlar yapmak için ideal olmadığı anlamına geliyor. İşte detaylar…

Listedeki ilk altcoin: Pepe (PEPE)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Pepe’nin arkasındaki ekibe ait Ethereum adresinin (“0xa34…f2ea0”) 24 Ağustos’ta Binance, OKX, KuCoin ve Bybit’teki dört borsaya 16,85 milyon dolar değerinde 16,045 trilyon PEPE aktarması nedeniyle PEPE yatırımcıları panik yaşıyor. Özellikle de token, bu yılın başlarında, net bir ‘kullanıcı talebi’ olmayan kripto bir varlık için artan satın alma talebinin tam bir spekülatif hareketiyle fiyatı yükselen bir meme coin’dir. Bu durum, yaratıcısının mevcut hamlesini ilerleyen günlerde PEPE’nin fiyatı için gerçek bir tehdit haline getiriyor. Artan korku, 25 Ağustos’ta meme token fiyatlarına zaten yansımıştı. PEPE, ekibin işleminden 24 saat sonra değerinin %17’sinden fazlasını kaybetti .Ancak piyasa değerine göre hala ilk 100 kripto para arasında yer alıyor.

Avalanche (AVAX) da bu listede

Avalanche, token kilitlerinin bir parçası olarak 26 Ağustos gecesi 9,54 milyon AVAX’ın kilidini açtı. Kilidi açılan miktar, bu kripto para biriminin 344,05 milyon AVAX’lık dolaşımdaki arzının %2,77’sine eşit. AVAX, tokenların kilidinin açılmasından 12 saat önce 9,97 dolara kadar düşerek haftalık %8’i aşan kayıplar yaşadı, zira piyasa halihazırda anlamlı bir ani artışın mevcut arz üzerindeki olası etkilerini fiyatlandırıyor.

BNB fiyatında düşüş devam ediyor

Kısa bir süre önce, BNB Chain’in yerel tokenı düştüğü için BNB’de 30 milyon doların üzerinde likidite sağlandı. Ancak, daha fazla tasfiye tehdidi hala Binance’in kripto varlığını su yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Venüs Protocol’deki kasada hala 628,484.80 BNB (136.13 milyon dolar) var ve bu 2022’deki kayıp hacker’a ait. Özellikle, bir sonraki tasfiye fiyatı 198 dolar olarak belirlenirken, BNB 25 Ağustos’ta 216,68 dolardan işlem görüyordu. Bu da %9’luk bir düşüşün daha fazla kaybı tetikleyebileceği anlamına geliyor.

Kasım 2022’de, büyük BNB hacklenmesinin ardından tehdit pozisyonu oluşturulduktan sonra, BNB Çekirdek Ekibi, BNB’nin fiyatı üzerindeki olası yüksek etkisi nedeniyle, bu pozisyonun likidasyonlarının genellikle ödünç alınan pozisyonlarda olduğu gibi organik olarak yapılmamasını önerdi. Analiste göre, yukarıda bahsedilen kriptolardan şimdilik kaçınmak iyi bir fikir olsa da, durum çok hızlı bir şekilde dramatik bir şekilde değişebilir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce piyasa duyarlılığını gözlemlemek ve herhangi bir varlık hakkında kapsamlı araştırma yapmak önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.