OKX’ten AVAX Hamlesi! Vadeli Piyasalardan Delist Edildi!

OKX’ten AVAX Hamlesi! Vadeli Piyasalardan Delist Edildi!
OKX’ten AVAX Hamlesi! Vadeli Piyasalardan Delist Edildi!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve Alameda Research’ün oluşturduğu panik havası ortasında kripto para piyasasında da sert düşüşler yaşanıyor.

Bu düşüş ortamı devam ederken kripto para borsası OKX, FTX’in iflası sonrası Alameda’nın bilançosunda çok miktarda bulunan altcoin Solana’yı (SOL) delist ettiğini açıklamıştı.

OKX’den yeni bir delist haberi daha geldi ve OKX, Avalanche’ı (AVAX) delist ettiğini açıkladı.

FTX’in iflası nedeniyle oluşan son piyasa koşulları nedeniyle AVAX/USD likiditesinin bozulduğunu belirten OKX, AVAX/USD vadeli işlemlerini delist ettiğini açıkladı.

OKX açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öngörülemeyen piyasa risklerinden kaçınmak ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için OKX, AVAXUSD vadeli işlem sözleşmelerini 10 Kasım 2022 saat 14:00 UTC’de listeden çıkaracaktır.

OKX, AVAXUSD vadeli işlem pozisyonlarını, listeden çıkarılmadan 1 saat önce ilgili sözleşmenin aritmetik ortalama son işlem fiyatı üzerinden teslim edecektir.

Listeden çıkarma sırasında AVAXUSD vadeli işlem sözleşmelerinin başarılı bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için gerekli kontroller yapılacaktır.”

OKX twitterdan yaptığı açıklamada ise “10 Kasım 2022 tarihinde saat 14:00 UTC’de AVAX/USD Ters Vadeli İşlemler kapatılacak ve listeden çıkarılacaktır. Ancak AVAX takası ve spot ticaret etkilenmeyecektir” dedi.

Delisting UPDATE

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.