Bomba İddia: FTX CEO’su Milyarları Gizlice Çekti!

Bomba İddia: FTX CEO’su Milyarları Gizlice Çekti!
Bomba İddia: FTX CEO’su Milyarları Gizlice Çekti!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflasın eşiğine sürüklenen kripto para borsası FTX zor durumda. FTX’in kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried (SBF) ile ilgili ise ilginç iddialar gündemde. Kripto para endüstrisinde şok etkisi yaratacak yeni iddialar ortaya atılmış durumda. Kriptokoin.com olarak, gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

FTX CEO’su şok etkisi yaratan iddialarla karşı karşıya

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olarak bilinen Binance, FTX’i satın almaktan vazgeçti. Olayın ardından ise FTX CEO’su SBF hakkında önemli bir iddia gündeme geldi. Konu ile ilgili açıklamalar ise ünlü haber ajansı Reuters tarafından gerçekleşti. Reuters SBF’nin, FTX’in kardeş kuruluşu Alameda’daki durumu düzeltmek adına şirket hesaplarını kullandığı söyleniyor. İddialara göre en az 4 milyar dolar değerdeki fon bu şirketin hesaplarına geçti.

Haberde yer alan bilgilere göre transferler, Mayıs ve Haziran ayları içinde gerçekleşti. Ayrıca konunun Voyager Digital’la ilgili bir kredi anlaşmasında yaşanan kayıplardan kaynaklanmış olduğu belirtiliyor.

SBF’nin şirkette yer alan diğer yöneticilere haber vermedi

Reuters’in haberine göre SBF, bu transferlerle ilgili hiçbir FTX yöneticisine bilgi vermedi. FTX CEO’sunun haber vermemesindeki ana nedenin ise dışarıya bilgi sızmasını önlemek amacıyla olduğu belirtilmekte.

Tron TRX founder buys 15 million worth of Bitcoin

Yeniden fon toplamaya çalışan şirket adına neler olacağı belirsiz. Bununla birlikte, haberin ardından yeniden fon toplama arayışında olan FTX’in bir kez daha yolda kalması muhtemel. SBF, bugün çalışanlarına yeniden bir yatırım alma durumlarının olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak ise gelecek hafta açıklanacağını vurguladı. FTX ile görüşmelerde bulunan kişilerden biri ise TRON CEO’su Justin Sun.

Makaleyi güncelleyin! Ayrıntılar birazdan geliyor…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.