JPMorgan Kripto Para Yorumunu Paylaştı: Düşüş Bitecek Mi?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya’nın önde gelen finans kuruluşu JPMorgan, kripto para piyasasına dair bir araştırma raporu paylaştı. Uzmanlar, Bitcoin ve altcoin piyasasının güncel durumu ve geleceği hakkında yorumlar yaptı.

JPMorgan raporunu hazırlayan analistler kripto para piyasasında bir büyük satış dalgası daha beklemiyor. Uzmanlara göre Bitcoin için dev kırmızı mumlar geride kaldı.

“Kripto piyasalarındaki satış dalgasının sonuna yaklaşıyoruz. Vadeli piyasalarda long işlem tasfiyeleri büyük ölçüde geride kaldı.”

Vadeli Piyasa Detayı!

JPMorgan’ın araştırmasına göre, Bitcoin vadeli işlem ticaretindeki değişim büyük önem taşıyor. Vadeli piyasalara ilginin azaldığını belirten uzmanlar, bu durumun spot piyasa istikrarı için önemli olduğu vurgusunu yaptı. Analistler, söz konusu durum hakkında şu sözlere yer verdi:

“Borsalarda işlem gören aktif vadeli sözleşmelerin sayısı düşüyor. Bu düşüş, spot piyasadan Bitcoin’e olan ilginin arttığını ve son dönemdeki ayı trendinin yavaşladığına işaret ediyor.”

Bitcoin ETF Başvuruları Ne Olacak?

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, BTC ve altcoin piyasasının yeniden yükselişe geçmesi için büyük bir engel olmadığı yorumunu yaptı. Panigirtzoglou, kripto paralar için bundan sonra en fazla “sınırlı olumsuzluk” olabileceğini belirtti.

Kripto para uzmanı bu yorumun ardından spot Bitcoin ETF başvuruları konusunda görüşünü dile getirildi. Panigirtzoglou, spot ETF başvurularının durumunun piyasayı pek etkilemeyeceğini düşünüyor. SEC, halihazırda ertelediği başvuruları youşa sürmeye devam edebilir.

Lider kripto para birimi $BTC an itibariyle 25.950$ etiketiyle alıcı buluyor.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.