Gizemli Kripto Yorumcusu: İşler Yakında Tersine Dönebilir!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Santiment verileri birikim döneminin devam ettiğini gösteriyor. Borsa çıkışları bunu teyit ediyor. Tarihsel verilere göre birkaç ay içinde yatay hareket yerini keskin bir toparlanmaya bırakabilir. Fed’in sıkı para politikasını uzatması ihtimali hacimleri eritti. Piyasaya etkisi: Nötr
03:00
6 Eylül 2023

Bitcoin fiyatı 25.715 dolar seviyesinde kalmaya devam ediyor ve yeniden sıkıcı yatay hareketin ortasındayız. Önceki yatay seyir 10 gün sürmüştü ve şimdi yine aynısı oluyor. Yatırımcıların yükselişe inançları zayıfladı ve hacimler Mayıs ayından bu yana tarihi dip seviyelerde. Bu ay böyle geçerse 2019 yılından bu yana çeyrek dönemde en düşük hacmi göreceğiz.

İçerik Rehberi

1Bitcoin Ne Olacak?Uzman Kripto Para Yorumcusu Tahmin Bitcoin Ne Olacak? Yazı hazırlandığı sırada fiyat 25.300 dolarlık desteği test etme niyetinde gibi görünüyordu. Kısa vadeli görünüm negatif çünkü hacimler erimeye devam ediyor. Yatırımcılar Fed’in sıkı para politikasını daha fazla sürdüreceği endişesiyle riskini azaltıyor. Üstelik henüz faiz tavanının ilan edilmemiş oluşu 2024 halving yükseliş beklentisine de ket vuruyor. ABD piyasaları negatif kapandı ve petrol fiyatındaki artış nedeniyle enflasyonla mücadele daha da zorlaşabilir. Makro cephedeki olumsuzluklar birçok güzel habere rağmen kripto para yatırımcılarını kenarda kalıp olup bitenleri izlemeye itiyor. Altcoinlerde daha derin diplerin görülme ihtimali BTC’nin 25.300 dolarda vereceği mücadeleye bağlı olacak. Uzman Kripto Para Yorumcusu Tahmin 27.000 dolara ulaştıktan sonra kripto kralı tekrar 26.000 doları kaybetti. Ancak CryptoCon takma adıyla bilinen analist trend değişikliği sinyalleri olduğunu söylüyor. Bitcoin tipik olarak haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 işaretini geçer geçmez bir boğa piyasasına girer. Tarihsel olarak kesişmenin ardından, haftalık RSI iki destek seviyesinden toparlandığında, bunu boğa piyasaları takip eder. BTC‘nin haftalık RSI değeri ilk destek seviyesine yakın olan yaklaşık 43 değerine sahip. Bu nedenle, bir toparlanma yapmayı başarırsa güçlü bir fiyat artışı görebiliriz. MACD düşüş eğilimini sürdürdü ve bu da RSI’ın ikinci destek seviyesine doğru gidebileceğini gösterdi. BTC’nin fiyatının dalgalanma ihtimali varken, diğer veri setleri birikim döneminin yakında sona ereceğini ortaya koydu. 28 Kasım döngüsü teorisine göre, Bitcoin’in birikim aşaması birkaç ay içinde sona erecek. Bu aynı zamanda, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için bir tetikleyici görevi görebilecek olan Bitcoin’in yaklaşan halving dönemine de yakın bir tarih. Santiment’in grafiğine bakıldığında, yatırımcıların birikim aşamasında varlığı stoklarken BTC’nin yavaş hareket eden fiyatından faydalandıkları görülüyor. BTC’nin fiyatı ne zaman düşse, borsa çıkışı arttı yani yatırımcılar BTC aldı. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: sizlere coin-turk.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.