FTX Olayı Ripple (XRP) Davasına da Yansıdı: Güven Kaybı SEC’e Yaradı!

FTX Olayı Ripple (XRP) Davasına da Yansıdı: Güven Kaybı SEC’e Yaradı!
FTX Olayı Ripple (XRP) Davasına da Yansıdı: Güven Kaybı SEC’e Yaradı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce Accredify olarak adlandırılan ve yatırımcıların çevrimiçi sermaye yatırımlarına uygunluğunu doğrulamayı kolaylaştıran bir firma olan InvestReady (Accredify), Ripple (XRP) davasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) özet karar talebini desteklemek için mahkemeden davaya müdahil olmak için izin istedi.

SEC Ripple’a (XRP) Karşı Mücadelede Destekçi Kazandı

InvestReady, önerdiği özette, Ripple tarafından öne sürülen argümanların, son FTX felaketi ışığında “Luna’nın fiyatından daha hızlı düşen bir iskambil kağıdı olduğunu” söylüyor.

InvestReady, kripto para biriminin merkezi bir varlık tarafından piyasaya sürüldüğü için bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar ediyor.

Ayrıca, Ripple’ın adil bildirim savunmasının reddedilmesi gerektiğini, çünkü diğer şirketlerin menkul kıymetler yasalarına uyduğunu, ancak Ripple’ın bunları görmezden gelmeyi seçtiğini savunuyor.

Söz konusu dilekçede, halkın erken aşama menkul kıymetlere katılma konusunda artan bir isteği olduğu için onaylı yatırımcı tanımının genişletilmesi gerektiği savunuluyor.

Şirket ayrıca SEC’in tokenlerin merkezsizleştirilmesi ve emtia haline getirilmesine yönelik bir yol oluşturmak için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile birlikte çalışması gerektiğine inanıyor.

Minimum merkeziyetsizliği, token arzının kontrolünün kaybedilmesi olarak tanımlıyor.

InvestReady, davaya dahil olan taraflarla hiçbir ilişkisi olmadığını vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Andreessen Horowitz’in (a16z) genel danışmanı Miles Jennings, SEC‘e karşı bir Ripple mahkeme zaferi umudu olmadığını söylemişti.

Jennings, bu görüşünü Ripple’ın XRP’yi yatırımcılara bireysel olarak sattığı gerçeğine dayandırdı.

Bu yazının yazıldığı sıralarda XRP 0.3870 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.