FED Enflasyonla Savaşırken İzlenecek 8 Altcoin!

FED Enflasyonla Savaşırken İzlenecek 8 Altcoin!
FED Enflasyonla Savaşırken İzlenecek 8 Altcoin!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yatırımcıların, kripto para birimleri söz konusu olduğunda tüm olasılıklara hazırlıklı olması gerekiyor. Federal Reserve’in tarihsel olarak yüksek enflasyonla mücadele çabaları bazı seviyelerde asil olsa da, bazı en iyi altcoin projelerinin izlemesi bir kabus. Kripto uzmanı Josh Enomoto, izlemek içi 5 altcoin projesi paylaşıyor. Ayrıca, kripto analisti Milko Trajcevski, listesindeki Cardano (ADA), Ethereum (ETH) ve Algorand (ALGO)’ı analiz ediyor.

İzlenecek 5 altcoin projesi

Tether (USDT)

ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether (USDT), diğer birçok kriptoya kıyasla görünüşte istikrar sunuyor. Elbette, yükseliş döngüleri sırasında Tether birçok kolaylık sağladı. Yatırımcıların, itibari paradan kriptoya sürekli olarak dönüştürmek yerine, portföylerinin büyük parçalarını USDT gibi stablecoin’lere dönüştürmeleri mümkün. Ardından, fırsatlar ortaya çıktığında piyasa katılımcıları anında tepki verebilir.

Ancak, düşüş döngüsü altında, bu anlatı o kadar iyi sonuç vermiyor. Fırsatlar az ve çok uzak olduğundan, portföyünüzün nakit paraya sahip olması daha iyidir. Ne de olsa Tether’i denetlemek uzun ve sinir bozucu bir süreç oldu. Dahası, Fed muhtemelen USDT’nin yaşayabilirliği hakkında en büyük söze sahip. Örneğin, bu yılın Haziran ve Ağustos ayları arasında doların satın alma gücü yaklaşık %0,3 oranında arttı. Fed politikasına bağlı olarak, bu metriğin çok daha yükseğe çıkması olası. Tether ayak uyduramazsa, paranızı dolarda tutmak, muhtemelen bir gecede buharlaşabilecek dijital alternatiflerden çok daha iyidir.

Altcoin

USD Coin (USDC)

Diğer bir popüler stablecoin olan USD Coin (USDC) de 1:1 bazında dolara sabitlenmiştir. Yani, dolaşımdaki bu kripto para biriminin her birimi, nakit ve kısa vadeli ABD Hazine bonolarının bir karışımında yedekte tutulan 1 dolar ile destekleniyor. Bu varlığın arkasındaki Merkez konsorsiyumu, USDC’nin düzenlenmiş finansal kurumlar tarafından verildiğini söylüyor.

Traderların şu anda endüstrinin sürdürülebilirliği endişeleri üzerine kriptolarını tasfiye etmesiyle birlikte, stablecoin’ler var olmak için birincil nedenlerini kaybettiler. Ek olarak, doların satın alma gücü yükselirse, USDC’ye yatırım pek mantıklı olmaz. Demek istediğim, gerçekten kime güveneceksin? Bir blok zinciri projesi mi yoksa ABD federal hükümeti mi?

Altcoin

Dogecoin (DOGE)

Meme coin’ler adı verilen bir kripto sınıfını temsil eden Dogecoin (DOGE) bir çılgınlığı ateşledi. Buradaki vurgu, küresel açlığı ele almak gibi yüce hedefler yerine topluluk katılımı oluşturmaya odaklanmak Bu şekilde, DOGE zaman zaman kendi ritmine yürür. Bu nedenle, her zaman Bitcoin’in dalgalanmalarına karşılık gelmeyen dijital varlıklar arayanlar için ilgi çekici olabilir. Ancak Dogecoin bile FTX düşüşünü engelleyemedi.

Ayrıca Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasından kaynaklanan baskıyla karşı karşıya kalabilir. Washington Post’a göre Musk, Dogecoin’i teşvik ederken kripto paralarla ilgili dolandırıcılıkların üstesinden gelmeye çalışıyor. Bununla birlikte, serbest konuşma mutlakiyetçiliğinin kapılarını açmak aynı zamanda dolandırıcılık ve dolandırıcılık benzeri davranışlara da kapı açar. Başka bir deyişle Musk, muhtemelen çiğneyebileceğinden daha fazlasını ısırıyor. Ayrıca, FTX iflas söylentisinin ortasında Dogecoin’i olumsuz etkileyebilir.

Altcoin

Polygon (MATIC)

Yeni nesil alternatif altcoin projelerinden biri de Polygon (MATIC). Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay bir platform. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK.

Coşku, Polygon’un ağ genişletmesine odaklanıyor. Ayrıca, Blockchain projesi, ortaklık portföyünü ciddi bir şekilde artırdı. Polygon’un ortakları arasında Disney, Starbucks ve Robinhood gibi ana akım devler zaten var. Kuşkusuz çekici olsa da, yatırımcılar yine de onlar hakkında fikirlerini korumalı. MATIC son zamanlarda kapılardan dışarı fırlasa da, yıl için hala yaklaşık %54 düştü. Bu nedenle, MATIC kararlı bir şekilde 1,50 dolar direnç seviyesini geçene kadar çok heyecanlanmam.

Toncoin (TON)

Daha yeni altcoin projeleri arasında Toncoin (TON). Ancak, şu anda piyasa değeri açısından 31. sırada yer alıyor. Şu anda, 2 milyar doların biraz altında bir piyasa değerine sahip. Son zamanlarda, Toncoin hareket halindeydi. Ayrıca, TON geçen hafta neredeyse %12 arttı ve diğer kripto paraların çoğuna karşı hareket etti.

Toncoin’in misyonu, ‘tüm Blockchain’leri ve mevcut interneti birleştirmek için yeni nesil bir ağı’ sağlamak. 18 Haziran’da dibe vurduğundan beri TON, piyasa değerinin %106’sını aştı. Yine de, yılın başından bu yana TON yaklaşık %56 düştü. Risk alanlar için bir sonraki yukarı yönlü hedef, 2 dolarlık direnç seviyesini kararlı bir şekilde çıkarmak.

ADA, ETH ve ALGO analizleri ve tahminleri

Cardano (ADA)

ADA 2 Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 3,09 doları gördü. Burada, ATH’sinde tokenin değerinin 2,7036 dolar daha yüksek olduğunu görebiliriz. Diğer bir ifadeyle %699 daha yüksek.

7 günlük performans açısından, en düşük noktası 0,381090 dolar. En yüksek noktası 0,433695 dolardı. Burada 0,052605 dolar değerinde veya %14 oranında bir fark görüyoruz. 24 saatlik performans açısından, en düşük noktası 0,377999 dolar, en yüksek noktası 0,415941 dolar oldu. Bu, 0,037942 dolarda veya %10’luk bir artışa işaret ediyor. ADA’nın Kasım 2022’nin sonunda 0,42 dolara tırmanması mümkün.

Ethereum (ETH)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum (ETH) 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878.26 dolara ulaştı. Burada, ATH’sinde ETH’nin değer olarak 3.388,36 dolar veya %227 daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte, 7 günlük performansında, en düşük nokta 1.470,10 dolarda, en yüksek nokta 1.659,61 dolardaydı. Burada 189,51 dolar veya %13’lük bir artış var.

Altcoin fiyatının 24 saatlik performansının en düşük noktası1.454,95 dolarda. Ancak, en yüksek noktası 1.606,76 dolar. Burada 151,81 dolar veya %10’luk bir fark var. Bunu akılda tutarak, Kasım 2022’nin sonuna kadar 1.550 dolar değerine ulaşması mümkün.

Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) 20 Haziran 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,56 dolara ulaştı. Burada, altcoin 3i,1699 dolar daha yüksek veya %812 daha yüksek işlem görüyordu. 7 günlük performans açısından, altcoin 0,346179 dolar en düşük noktasına sahipken, yüksek değer 0,445237 dolar oldu. Bu, token için 0,099058 dolar veya %28 artışla yükseliş görünümüne işaret ediyor.

24 saatlik performansında, Algorand 0,375713 dolarda en düşük noktasına sahipken, yüksek noktası 0,446960 dolardaydı. ALGO, 0.071247 dolar veya %19 oranında büyümesini sürdürdü. Kasım 2022’nin sonuna kadar 0,45 dolara tırmanma potansiyeli var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.