Solana Ağı Üzerinde Wrapped Bitcoin Fiyatı 6.000 Dolara Kadar Düştü: İşte Nedeni!

Solana’ya (SOL) Yeni Bir Dump Gelecek Mi? Son 20 Dakika!
Solana’ya (SOL) Yeni Bir Dump Gelecek Mi? Son 20 Dakika!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatına bağlı işleyen, Solana tabanlı bir kripto paranın varlığı son gelişmeler ile birlikte büyük düşüş yaşadı.

Bu düşüşün nedeni, bu varlıkların gerçek bir Bitcoin ile değiştirilebildiği tek platform olan FTX US’in kripto para çekimlerini durdurması oldu.

Bitcoin’in Solana Ağı Üzerindeki Temsilcisi Olması Hedeflenen Altcoinin Fiyatı 6.000 Dolara Kadar Düştü

DeFi protokolü Raydium’a göre, sözde Bitcoin ile 1’e 1 desteklenen “wrapped” bir varlık olan Sollet Bitcoin (soBTC), bu yazının yazıldığı anlarda 6.000 dolara kadar düştü. Coin, FTX’in iflas koruması için başvuruda bulunduğu haberi üzerine günün büyük bir kısmını Bitcoin sabitinin altında işlem görerek geçirmişti.

soBTC fiyatındaki düşüşü gösteren CoinGecko grafiği.

İflas eden kripto para borsası FTX’in bilançosunda yüklü miktarda bulunan Solana (SOL) altcoini, şirket hakkında kötü haberler gelmesiyle birlikte değerinin önemli bir kısmını kaybetmişti.

FTX’in çöküşünden kaynaklanan haberlerin kripto ekosistemine dalga dalga yayılmasıyla Solana zincirindeki kilitli toplam değer (TVL) son 24 saat içinde %32.4 düşmüştü.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Para Çekimleri İçin Garanti Veren FTX.US Üzerinde Para Çekimleri Durdu!

FTX ve kripto hedge fonu Alameda Research’ün kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), Solana’nın erken dönem yatırımcılarından biri olmasıyla birlikte, Alameda Research ve SBF’nin şirketlerine bağlı olan kripto para birimleri bu çöküşten en çok etkilenenler oldu.

Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, SOL’un karşı karşıya olduğu son güçlüklere karşın ve son kayıplara rağmen ağ üzerindeki iyimser tutumunu yineledi.

Solana’nın yıllık konferansında Google Cloud ile ortaklık, Solana App Store’un lansmanı ve yakında çıkacak bir akıllı telefon da dahil olmak üzere bir dizi duyuru yapılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.