Elon Musk’ın Paylaşımının Ardından Piyasaya Sürülen Altcoin Dolandırıcı Çıktı: Kurucu Panikle 90 Milyon Token Yaktı

Elon Musk’ı Şok Eden Karar! DOGE Tutkunları Takipte
Elon Musk’ı Şok Eden Karar! DOGE Tutkunları Takipte
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para detektifi ZachXBT, yaptığı açıklamasında yeni piyasaya sürülen bir memecoinin dolandırıcılar tarafından kurulduğunu tespit ettiğini bildirdi.

Kısa bir süre önce Elon Musk tarafından piyasaya sürülen ve OpenAI’ın ChatGPT’sine rakip olacak yapay zeka uygulaması Grok, Cumartesi günü tanıtılmıştı.

Daha önce Elon Musk’ın piyasaya sürdüğü her üründe olduğu gibi bu üründe de Grok isminde yüzlerce kripto para, ‘memecoin’ olarak satışa sunulmuştu. Bunlar arasında biri sivrildi ve PEPE benzeri şekilde yükselişe geçmeye başladı.

Bununla birlikte ZachXBT, yaptığı paylaşımda bu Grok tokeninin daha önce dolandırıcılık amaçlı kullanılan bir Twitter hesabını kullanan kişi tarafından kullanıldığını tespit ettiğini açıkladı. Dolandırıcı olduğu iddia edilen Grok tokeninin sözleşme adresi 0x8390a1DA07E376ef7aDd4Be859BA74Fb83aA02D5 olarak biliniyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dikkat: Yeni Haftada 26 Altcoinde Yüklü Token Kilit Açılışı Var! İşte Gün Gün Saat Saat Listesi

Dolandırıcı olduğu tespit edilen Grok kurucusu, ZachXBT’nin paylaşımının ardından 1 milyon dolar değerindeki 90 milyon Grok tokenini yaktı.

Söz konusu dolandırıcılık tokeni çoğu merkezi kripto para borsasında listelenmemiş durumda olsa da merkeziyetsiz borsalarda ve Gate.io ve MEXC gibi nispeten küçük çaplı borsalarda işlem görüyor. Grok, son 24 saat içerisinde 92 milyon dolar gibi yüksek bir hacim değeri gördü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.