Dikkat: Vitalik Buterin, FTX Hackinden Bu Altcoin’den Sattı!

Dikkat: Vitalik Buterin, FTX Hackinden Bu Altcoin’den Sattı!
Dikkat: Vitalik Buterin, FTX Hackinden Bu Altcoin’den Sattı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, FTX hackinin ortasında cüzdanındaki altcoin’lerin bir kısmını satmak zorunda kaldı.

Vitalik Buterin, FTX hackinin ortasında cüzdanını hızlıca boşalttı

On-chain veriler, Ethereum kurucusunun hafta sonu yüklü miktarda ETH sattığını gösteriyor. Cüzdan takipçilerine göre bu işlem FTX hackinin ortasında gerçekleşti. MistTrack verilerine göre Buterin, yaklaşık 4 milyon USDC karşılığında yaklaşık 3.000 Ethereum takas etti. 12 Kasım’da Uniswap V3 platformunda üç işlem gerçekleştirdi. Vitalik’in satışları FTX hack krizinin tüm sosyal medyayı sardığı FUD fırtınasının ortasında geliyor.

Looks like @VitalikButerin made some trades recently, selling 3000 $ETH on @Uniswap for $USDC.

Wonder if the fud is getting to him too?🙃

Btw that's like $4M, so yeah his SIZE is size 😅 pic.twitter.com/sdLA0Qr0uN

— MistTrack🕵️ (@MistTrack_io) November 14, 2022

Verilere göre, Ethereum o gün ortalama 1.261 dolar civarında işlem gördü. Lider altcoin, geçen hafta bir noktada %20 civarında değer kaybetti. Şu anda 1,230 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saat içinde yatay hareket etti.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, borsa iflas ettikten hemen sonra 600 milyon dolarlık hack saldırısıyla gündeme geldi. Bilgisayar korsanları fonları hızlıca Tether’den DAI’ye çevirdi. Ayrıca StETH Solana, BNB, LINK, AVAX ve MATIC’de çalınan fonlar arasında yer alıyor. Cüzdanda yüklü miktarda ETH ve BTC’de var.

Ethereum kurucusu FTX’in iflası hakkında konuştu

Buterin, devam eden krizin ortasında FTX ve kurucusunun durumu hakkında açıklamalara yer verdi. Özellikle, iflasının MtGox olayını nasıl gölgede bıraktığını vurguladı. Ayrıca, bu iflaslara Terra kurucusu Do Kwon’in yaşadıklarını da ekledi. Buterin, FTX çöküşünün ve ilgili olayların göründüğü gibi olmadığını söylüyor. Zor durumdaki kurucunun da “insan” olduğunu söyledi.

MtGox “looked” sketchy and never tried too hard to whitewash itself. Luna too. FTX was the opposite and did full-on compliance virtue signaling (not the same thing as compliance)

The second kind of fraud cuts deeper than the first.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) November 11, 2022

FTX hackinde 600 milyon dolar sömürüldü

FTX iflasının arından cüzdanlarından milyonlarca fonun akmasına tanık oluyor. Sadece birkaç saat içinde 600 milyon doların üzerinde anormal transfer bildirildi. İflas sürecinin başlangıcı olduğundan şüphelenilen 12 Kasım’da aniden büyük miktarda fon FTX ve FTX US cüzdanlarından tek bir cüzdana taşınmaya başladı. Bununla birlikte, on-chain veriler ve raporlar, FTX cüzdanlarının saldırıya uğradığını ve istismarcıların kök erişimi elde etmek için içeriden yardım aldığını ileri sürdü.

FTX got hacked but highly likely insider job. Do not update or install FTX app. https://t.co/fC5zURrn94

— Ki Young Ju (@ki_young_ju) November 12, 2022

Zincir on-chain veriler, fonların FTX’ten aktarıldığını ve DEX aracılığıyla satıldığını gösteriyor. Şu anda 0x59ab ile başlayan adresten yüklü miktarda UNI, stETH, 1INCH, WBTC, SUSHI, YFI ve LDO satılıyor. PAXG, LINK, MATIC, AAVE, SNX, SHIB ve APE dahil olmak üzere diğer tokenler hala hackerların elinde. Ayrıca FTX, SRM, DYDX, BAND, MANA, ENS, CEL, HT, GRT, GALA ve CRV’de saldırganların cüzdanlarında. Burada toplamda 166 milyon dolar civarında fon taşıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.