NFT

Bitcoin’de 9 Haftalık Ralli Bekleyen Analist Bu Seviyeye Odaklandı!

Bitcoin’de 9 Haftalık Ralli Bekleyen Analist Bu Seviyeye Odaklandı!
Bitcoin’de 9 Haftalık Ralli Bekleyen Analist Bu Seviyeye Odaklandı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta FTX ve Alameda Research’ün iflası sonrası kripto para birimleri sert düşüşler yaşarken, hisse senedi borsası S&P 500 yükseliş kaydetti ve Haziran ayından bu yana en iyi haftasını geçirdi.

S&P 500’ün yükselişini ve kripto para birimlerindeki düşüşü yorumlayan teknik analist ve Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, CNBC’nin Squawk Box programına konuştu.

S&P 500’ün yükselişine kısa vadede çok fazla önem verilmemesi gerektiğini belirten Katie Stockton, yatırımcılara hala ayı piyasasında olduğumuzu ve bunun bir ayı piyasası rallisi olduğunu hatırlattı.

“Tüm kısa vadeli göstergeler daha yüksekleri gösterirken, uzun vadeli göstergeler ise hala daha düşükleri gösteriyor.

Bu ayı piyasası rallisinin arkasında bir makro değişim olduğunu düşünüyorum.”

Hisse senetleri piyasası yükselirken kripto para piyasasının düştüğüne dikkat çeken Stockton, Bitcoin’in (BTC) bu haftayı nasıl kapatacağının önemli olduğunu söyledi.

“Bitcoin bu haftayı 18.300 doların altında kapatırsa, daha fazla düşüşün yaşanacağını onaylamış olacak ve bundan sonraki destek seviyesi 13.900 doların altında olur.”

Analist, şimdi aşağı yönlü hareketler hakkında konuşmak kolay olsa da göstergelerin bir süredir Bitcoin için aşağı yönlü hareketlerde azalma olduğunu gösterdiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta FTX’in likidite sıkıntısı yaşaması nedeniyle yaşanan çöküşte Bitcoin ve Ethereum’da (ETH) daha fazla düşüş beklediğini belirten analist, “geçen hafta BTC ve ETH’de daha fazla düşüş olmamasına şaşırdım.” dedi.

“Göstergeler, Bitcoin için aşağı yönlü hareketlerin azaldığını gösteriyor. Bu durum kripto için dokuz haftalık bir toparlanmayı destekleyecektir.

Ancak bu durum Bitcoin’in beklenen çöküşten kurtulup kurtulamayacağına kesinlik oluşturmuyor. Ancak halihazırdaki durum hoş bir rahatlama rallisi ve satış fırsatı olacaktır.”

“I am surprised that more damage wasn’t done to the charts of #Bitcoin and #Ethereum last week,” says @StocktonKatie. “The indicators are showing side of downward exhaustion for bitcoin that we haven’t seen in some time. That would support a rebound of 9 weeks or so for #crypto.” pic.twitter.com/aOUfdfAamQ

— Squawk Box (@SquawkCNBC) November 14, 2022

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.