Dikkat: Kripto Balinaları Gizlice Bu 4 Altcoin’den Topluyor!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balinalar olarak bilinen büyük yatırımcılar, kripto para satın almak için her zaman en uygun anı bekler. Bu nedenle onların yatırım stratejilerini izlemek, mantıklı bir tercih olabilir. Bu yazıda, güncel on-chain verilerden derlenen, son zamanlarda yoğun birikim gören 4 altcoin listeledik.

On-chain veriler bu 4 altcoin için yoğun balina ilgisine işaret ediyor

Balinalar haftaya yüksek bir vitesle başladı. Bugün, Graycale zaferi nedeniyle birçok altcoin’in piyasa değeri belirgin bir şekilde arttı. AAVE özellikle balinaların ilgisini çeken DeFi altcoin projesi olarak ön planda.

A whale spent ~5M $USDT to buy $ETH, $LDO, $UNI, and $AAVE 3 hrs ago.

– Bought 557 $ETH($933K) at $1,676;
– Bought 593,139 $LDO($1M) at $1.69;
– Bought 413,727 $UNI($2M) at $4.83;
– Bought 17,203 $AAVE($1M) at $58.https://t.co/ykkHE1vS2m pic.twitter.com/LIePKreKoe

— Lookonchain (@lookonchain) August 24, 2023

Aave de dahil olmak üzere bir dizi altcoin balina cüzdanlarından 5 milyon dolarlık USDT topladı. Özellikle, bunlardan biri, her biri 58 dolar fiyatla 17.203 AAVE satın aldı. AAVE’nin mevcut piyasa değerindeki potansiyel dalgalanmalara rağmen bu yatırım, altcoin projesine ilişkin olumlu bir görünümü yansıtıyor.

Altcoin balinaları neden AAVE’ye ilgi duyuyor?

Altcoin Buzz analisti Deepika Garg, bu önemli soruyu 4 madde ile açıklıyor:

Aave V3 Coinbase’de hayata geçti. Aave kullanıcıları Base platformuna Wrapped Ethereum, USD Base Coin ve Coinbase ETH yatırabilecek ve ödünç alabilecek. AAVE lider bir DeFi protokolüdür. Toplam kilitli değeri (TVL) 4,67 milyar doları aşan değeriyle en popüler ve yaygın olarak kullanılan DeFi protokollerinden biridir Bu da AAVE’ye yönelik büyük ve artan bir talebin olduğu anlamına geliyor. Aave GHO Stablecoin bir ay önce yayına girdi. Gas ücretlerini de yüzde 20-25 oranında düşürdüler.

💪 Isolation Mode: enables more assets to be listed on Aave as collateral while maintaining the security of the protocol. Liquidity risks can be siloed by listing assets in isolation mode. pic.twitter.com/evG4bPaRk8

— Aave (@AaveAave) January 27, 2023

Immutable (IMX)

Altcoin balianaları, talebin artmasına neden olan Immutable zkEVM Testnet’nin etkinleştirilmesinin ardından IMX’e yoğun ilgi gösteriyor. Bu artış, Sıfır Bilgi Kanıtlarının (ZKP’ler) artan popülaritesine bir yanıttır.

ZKP’ler operatörlerin iddiaları doğrulamasına olanak tanır. Polygon ayrıca ZKP’nin kullanımını da rol üstlendi. Immutable X, Ethereum’un sınırlamalarını ölçeklendirmek için bu teknolojiyi kullanıyor.

The Immutable zkEVM Testnet is now live! Welcome to the true home of gaming on Ethereum.

Building a great web3 game has never been easier.

Start building today: https://t.co/QG2hSaTyyU pic.twitter.com/inaKeD6oWJ

— Immutable (@Immutable) August 14, 2023

Balinaların IMX’e olan ilgisini artıran bir diğer faktör de IMX platformunda çıkacak yeni bir oyun setinin yakında piyasaya sürülmesi.

One more game? pic.twitter.com/JsjGHxVM1T

— Immutable (@Immutable) August 28, 2023

Curve Finance (CRV)

Curve Finance, son zamanlarda 47 milyon dolarlık hack nedeniyle ilgi odağı oldu. Şimdi, sürekli balina birikimi ve büyük işlemlerin yaygınlığı nedeniyle geri dönüş yapmayı planlıyor.

➰🐳 #CurveFinance has had a rough go of things in 2023, & its founder’s controversy hasn’t helped. But the project is looking to move on, and doing so successfully may present opportunities at this level. Read our insight for our $CRV metrics breakdown. https://t.co/CF7QCfDzYM pic.twitter.com/emhsfEtB9g

— Santiment (@santimentfeed) August 11, 2023

Santiment yakın zamanda Curve Finance’in on-chain metriklerini inceledi. Altcoin projesinin düşüş aşamasından toparlanma çabasını ortaya çıkardı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Temmuz tarihli hack, CRV fiyatında keskin düşüşe yol açmıştı.

CRV için balina birikimi ne durumda? Altcoin yatırımcıları ne kadar ilgili?

Curve Finance’in balina birikimindeki ani artış dikkat çekiyor. 10.000-100 milyon CRV tutan balinalar, ay başından bu yana birikimlerini artırarak güvenlerini yeniden kazanıyor.

Duyarlılık verileri, bu yatırımcıların toplam rezervlerini iki hafta içinde CRV’nin dolaşımdaki arzının %33’ünden %41’ine çıkardığını gösteriyor. Ayrıca, bu yılın en büyük üç işleminin 4 Ağustos’taki hacklemeden kısa bir süre sonra gerçekleşmesi ve geçen hafta 10 milyon doların üzerinde beş işlem yapılması gibi büyük işlemlerin telaşı da dikkat çekiciydi.

$crvUSD in the latest @BinanceResearch stablecoin report:

-crvUSD debt and TVL have resumed their upward climb post Vyper exploit

-average crvUSD debt per holder $187K

-crvUSD mostly used by #DeFi power users

-LLAMMA boosts overall Curve volume, generates fees for veCRV$CRV https://t.co/cSFMQrXGrE pic.twitter.com/MbJcnKKIWd

— DefiMoon 🦇🔊 (@DefiMoon) August 29, 2023

Compound (COMP)

Compound, daha önce bahsedilen altcoin projelerin yanı sıra balinaların da dikkatini çekti. Bu artan ilgi, Compound’un bu ayın başlarında yeni Ethereum Layer 2 Base’deki son lansmanına bağlantılıydı.

ICYMI – Compound is now live on @BuildOnBase 🔵

View the new market here: https://t.co/F8I02yp2wC

— Compound Labs (@compoundfinance) August 15, 2023

Bu entegrasyon, kullanıcıların USDbC adı verilen yeni tanıtılan köprülü stablecoin’i ödünç almak için teminat olarak ETH ve Coinbase ile staked ETH’den yararlanmasına olanak tanıyor. Bu gelişme şüphesiz bu etkili yatırımcıların merakını artırdı. Bu altcoin için balina faaliyetlerinde önemli bir artışa yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.