Bu Altcoinden SEC’e Çağrı: “Artık Menkul Kıymet Değiliz!”

Bu Altcoinden SEC’e Çağrı: “Artık Menkul Kıymet Değiliz!”
Bu Altcoinden SEC’e Çağrı: “Artık Menkul Kıymet Değiliz!”
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polkadot’un (DOT) altcoinini geliştirilmesini finanse eden Web3 Vakfı, söz konusu blok zincirin tokeninin artık ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlemeye tabi bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

“Polkadot Altcoini Artık Bir Menkul Kıymet Değil, Yazılımdır”

Baş Hukuk Sorumlusu Daniel Schoenberger bir blog yazısında, “Polkadot blok zincirinin yerel altcoini DOT bundan böyle şekil değiştirdi ve artık bir menkul kıymet değil. Bu bir yazılımdır.” dedi.

Schoenberger, vakfın başlangıçta menkul kıymet olarak sunulan bir dijital varlığın daha sonraki bir tarihte yeniden değerlendirilmesine izin verebilecek bir yol ararken SEC ile üç yıldır çalıştığını söyledi.

Dönüşüm, gelecekteki tokenler için yatırım sözleşmelerini bir menkul kıymet olarak satarken tokenlerin kendilerini bu satıştan uzaklaştıran yasal bir yapı olan diğer SAFTS (Gelecekteki Tokenler İçin Basit Anlaşmalara) benzeyecektir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Altcoinin Sahipleri Tokenleri Borsa Tarafından Meme Tokene

Bu düzenleyici koruma, SEC’in Temmuz 2017’de bir ICO’nun bir menkul kıymet teklifi olabileceğini ve dolayısıyla kayıt gerektirebileceğini söyleyen dönüm noktası niteliğindeki DAO Raporunu takiben acil bir endişe haline gelmişti.

Schoenberger, SEC ile “açık iletişim ve diyalog ruhuna” atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Riskler yüksekti ve hata payı çok azdı. Polkadot blok zincirinin yerel tokeni olan DOT’un menkul kıymet olmayan bir varlık olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdık.”

Mevcut SEC’in SAFTS’ın gerçekten merkezsizleşebileceğine inanıp inanmadığı konusunda şüpheler devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.