Bu Altcoin, Solana’nın (SOL) Çıkaracağı Telefonlara Güç Vereceğini Duyurdu!

Bu Altcoin, Solana’nın (SOL) Çıkaracağı Telefonlara Güç Vereceğini Duyurdu!
Bu Altcoin, Solana’nın (SOL) Çıkaracağı Telefonlara Güç Vereceğini Duyurdu!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Helium Network’ün (HNT) ve Helium Mobile adlı yeni bir kripto destekli mobil hizmetin arkasındaki şirket olan Nova Labs, Solana Labs’ın yeni Saga telefon müşterilerine SIM kart ve ücretsiz denemeler sağlayacağını söyledi.

İki şirket, Helium Network topluluk üyelerinin Eylül ayında kendi Blockchain ağlarını terk ederek daha büyük olan Solana ağına geçiş yapmalarıyla ilgili planın finansal detaylarını ise açıklamayı reddetti.

Solana’nın Sattığı Telefonlarda Helium (HNT) Aboneliği Bir Süre Ücretsiz Sunulacak

Bir basın açıklamasına göre, anlaşma kapsamında ABD’de satılan Saga telefonları Helium Mobile’a 30 günlük ücretsiz abonelik alacak. Saga telefonları Solana’nın amiral gemisi Android cihazı olup Solana blok zinciri ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Helium Network, kablolu internet veya mobil veri hizmetine alternatif sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir kablosuz erişim noktaları ağıdır. Hizmetler kripto para birimleri tarafından destekleniyor; ağa katılan kişiler bunun karşılığında ödüller alıyor.

Helium, 5G hotspot noktalarını dağıtan kullanıcılara MOBILE tokenları sunarak 5G ağının geliştirilmesini teşvik ediyor. Bu, şirketin nesnelerin interneti kripto madenciliği modeline benziyor; burada kullanıcılar hotspot’ları çalıştırmak için HNT tokenleri kazanacaktır.

Nova Labs, “nesnelerin interneti” bağlantısı ve mobil kapsama alanı için aynı anda iki ağ kurmaya çalışırken zorluklarla karşılaşmıştı.

Mobil odaklı hizmet olan Helium Mobile’ın 2023’ün ilk çeyreğine kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor ve şirket kısa süre önce beklenen ölü noktaları kapatmak için GSM devi T-Mobile ile beş yıllık bir anlaşma imzaladı.

Nova Labs Wireless Genel Müdürü Boris Renski konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dünyanın ilk kripto operatörünü piyasaya sürmeye hazırlanırken, ortaklığımız ABD’deki Saga kullanıcılarına düşük maliyetli, güvenilir ve merkezi olmayan 5G kapsama alanı sunmaya yardımcı olacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.