Bu Altcoinin Fiyatında Ani Düşüş: Binance Mi Dump’ladı?

Bu Altcoinin Fiyatında Ani Düşüş: Binance Mi Dump’ladı?
Bu Altcoinin Fiyatında Ani Düşüş: Binance Mi Dump’ladı?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in yerel altcoini FTT baskı altına girdi ve son 24 saat içinde %10’dan fazla değer kaybetti.

FTT’nin yatırımcılar tarafından büyük bir satışa maruz kalmasının nedeni, 580 milyon dolara eşdeğer 23 milyon tokenin Binance borsasına taşındığı haberi olabilir.

FTT altcoin fiyatının son düşüşünü gösteren haftalık CoinMarketCap grafiği.

Binance’e Taşınan 584 Milyon Dolarlık FTT Altcoini Tartışma Yaşattı

Kripto dünyasında dolaşan söylentilere göre, bu hacim Binance’in FTT’ye yaptığı yatırımın kilidinin açılmasının ardından oluşmuş olabilir.

Kripto para piyasasında balina hesaplarının hareketlerini takip eden bir Twitter adresi olan Whale Alert de gelişmeyi bildirmişti. Whale Alert’e göre toplamda 584 milyon dolar değerindeki 23 milyon adet FTT tokeni Binance üzerindeki bilinmeyen bir cüzdana taşındı.

🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 🚨 22,999,999 #FTT (584,818,174 USD) transferred from unknown wallet to #Binancehttps://t.co/Nm2jz9MKW0

— Whale Alert (@whale_alert) November 5, 2022

Yarım milyar dolarlık FTT altcoin hacminin, muhtemelen borsanın kendisi tarafından Binance’e taşınması aslında bir neden değil, bir sonuç. Bunun kökeni, FTX ve bağlı ticaret firması Alameda Research’ün varlıklarına ilişkin yakın zamanda yapılan bir soruşturmaya dayanıyor.

Colin Wu, Binance’in FTT Tokenlerini Satma Amacıyla Değil, Tek Bir Adrese Taşıma Amacıyla Çekmiş Olabileceğini Düşünüyor

Soruşturmanın ayrıntılarına inmeden, Alameda’nın bilançosunun kırılganlığını ortaya koyduğunu, buna göre firmanın en büyük varlığının FTT olduğunu ve bununla alacaklılardan borç para aldıklarını belirtiyor. Ayrıca, Binance’in başkanı Changpeng Zhao da Twitter üzerinden soruşturma haberini beğendi.

Aynı zamanda, tanınmış bir kripto gazetecisi Colin Wu’ya göre, Binance’in FTT’yi terk edeceği iddiası yanlış olabilir. Gazeteci, borsanın bazı yatırımlarının kilidi açıldıktan sonra tüm tokenlerini tek bir adrese taşımış olabileceğini öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.