Bu 3 Bitcoin Borsasına Saldırı: Binance CEO’su ‘Silin’ Dedi!

Bu 3 Bitcoin Borsasına Saldırı: Binance CEO’su ‘Silin’ Dedi!
Bu 3 Bitcoin Borsasına Saldırı: Binance CEO’su ‘Silin’ Dedi!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin borsaları FTX, Binance ve Coinbase kullanıcılarının sahte üçüncü taraf ticaret botlarını kullanan bir saldırının kurbanı oldukları iddia edilmekte.  Binance CEO’su Changpeng Zhao, traderlardan üçüncü taraf ticaret bot platformuyla paylaşıldıysa API anahtarlarını silmelerini istedi. İşte detaylar…

Binance CEO’su: Üçüncü taraf erişimini iptal edin

3Commas ve Skyrex gibi üçüncü taraf ticaret botlarını kullanmak için kaydolduklarını düşünen FTX, Binance ve Coinbase hesap sahiplerinin, borsa API tanımlayıcılarının kötü niyetli üçüncü şahıslar tarafından çalındığı ve bir kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı oldukları iddia ediliyor. Saldırganların, hesap sahiplerini kayıt sırasında hassas bilgileri paylaşmaya cezbetmek için 3Commas frontend’ini andıran sahte web sitelerini kullandıkları düşünülüyordu.

We seen at least 3 cases of users who shared their API key with 3rd party platforms (Skyrex and 3commas), and seen unexpected trading on their accounts. If you used such a platform before, I highly recommend you to delete your API keys just to be safe. 🙏

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 14, 2022

Binance CEO’su Changpeng Zhao, üçüncü taraf platformların başka saldırılarına karşı korunmak için traderlardan API anahtarlarını silmelerini istedi. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), API anahtarlarını Skyrex ve 3Commas gibi üçüncü taraf platformlarla paylaşan ve beklenmedik ticaret gözlemleyen en az üç borsa kullanıcısı vakası bildirdi. Ayrıca, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, sorunun borsadan kaynaklanmadığını açıkladı. API anahtarları, üçüncü taraflara ticaret için kullanıcı hesaplarına erişme yetkisi sağlar.

Bitcoin, ETH ve FTT çalındı

21 Ekim’de Çinli bir kullanıcının hesabındaki Bitcoin, Ethereum ve FTT çalındı.  Tümü üçüncü taraf nicel ticaret botları tarafından çalındı. Soruşturma üzerine, 3Commas gibi ticaret için nicel robotlar kullanan FTX kullanıcılarının bir saldırıya uğradığı keşfedildi. 3Commas, nicel robotun API anahtarı sızıntısı olmadığını, bu nedenle ihlalin başka bir yerde meydana gelmiş olabileceğini savundu.

Dünyaca Ünlü Şirket: Sepetinizde Bu 3 Kripto Para Olmalı!

Çinli bir muhabir olan Colin Wu ve ekibi, web arayüzünün tasarımını kopyalayarak ve kullanıcılardan API anahtarlarını alarak kullanıcıları kimlik avı yapmak için kullanılan birkaç sahte 3Commas web sitesini araştırdı ve buldu. API anahtarları daha sonra depolandı ve ortak borsalarında yetkisiz alım satımlar yapmak için kullanıldı.

Our previous coverage: Review of the whole process:3Commas API KEY ‘leak’, FTX user funds was stolen by contra trade. While focused on FTX, it also happened subsequently on Binance Coinbase. https://t.co/B9gp2M0Gba https://t.co/pjKkPTaLd9

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) November 14, 2022

Bu tür saldırılara karşı korunmanın ideal yolu, üçüncü taraf platformlarla paylaşılan API anahtarlarını silmektir. Uzmanlara göre 3Commas’a bağlı borsa hesapları ve diğer nicel ticaret robotları, API anahtarınızın geçersiz olduğunu veya güncellenmesi gerektiğini söylüyorsa, büyük olasılıkla bilgileriniz ele geçirilmiştir.

Binance Coin artan satış baskısı altında düşebilir

Bu sırada, borsanın coin’i Binance Coin, geçen hafta yüzde 21 kayıp verdikten sonra 268.94 dolardan el değiştiriyor. Analistler BNBBTC çiftini değerlendirdi ve Binance’in yerel tokeni üzerinde artan satış baskısını belirledi. Kripto analisti Azeez Mustapha, token dokuz ve 21 günlük hareketli ortalamaların altına düştüğü için BNB fiyatının düşüş için daha fazla alana sahip olduğunu düşünmekte. Bu nedenle düşüş eğilimini doğruladığını savunmakta. Sonuç olarak, trader’lar BNB fiyatının 265,80 dolardan destek almasını bekleyebilirler. Güçlü satın alma devam etmedikçe, uzman Binance Coin’de düşüş öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.