Bitcoin’de gidişatı değiştirecek veri: Fiyatı nereye çekecek?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta ortasındaki küçük bir düşüşün yanı sıra, kripto piyasaları son birkaç gündür nispeten hareketsiz ve yatay işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte, yaklaşık 18.280 Bitcoin opsiyon sözleşmesi 10 Mayıs’ta sona erecek ve bu da bir miktar dalgalanma yaratabilir. Deribit’e göre, bu haftaki vadesi dolan BTC sözleşmelerinin nominal değeri yaklaşık 1,15 milyar dolar.


Bitcoin opsiyonlarında son durum

Bu haftaki BTC opsiyonları için alım/satın oranı 0,64 olarak kayıtlara geçti. Bu gelişme, açığa göre daha fazla alım ya da long kontrat vadesinin dolduğu anlamına geliyor. Long pozisyonlarda 70.000 dolar ve 100.000 dolar kullanım fiyatlarında yaklaşık 700 milyo dolar ile açık pozisyonlard (OI) baskın durumda.

Deribit’e göre, sözleşmeler için OI da 50.000 dolarda yaklaşık 360 milyon dolar ile yükselmeye başlıyor. Genel olarak, Bitcoin alım opsiyonları için açık faiz, satım opsiyonları için OI’nin iki katından fazladır ve bu da yükseliş eğilimi gösteren yatırımcı duyarlılığına işaret etmektedir.

Alım opsiyonları, varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma hakkı verir. Ayrıca, QCP Capital ve Paradigm gibi firmalar, Temmuz ve Eylül aylarında sona eren ve pozisyonları kapatan alıcılar da dahil olmak üzere, yukarı yönlü çağrı opsiyonlarına yönelik talebin canlandığını gözlemledi.Kripto piyasasında gidişat nasıl?

Kripto piyasaları gün içinde %2,1 değer kazanarak toplam piyasa değeri açısından 2,45 trilyon dolara ulaştı. Ancak, Nisan ortasından bu yana her iki yönde de çok az hareketle bu seviye etrafında akümüle oldular.

Bitcoin 9 Mayıs’ta 61.000 doların altına düştü ancak Cuma sabahı Asya işlem seansında 63.000 dolara ulaşarak toparlandı. BTC, Mart ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana düşüş eğiliminde ve o zamandan bu yana yüzd 15 değer kaybetti. Ethereum fiyatları gün içi en düşük seviyesi olan 2.953 doları gördü fakat o zamandan bu yana toparlanarak 3.032 dolara ulaştı.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.