Bitcoin’de büyük değişim: Son 10 yılın en düşük seviyesinde!

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in borsalara girişi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74 bin doların ardından 10 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Son veriler, döviz girişlerinin neredeyse on yıldır görülmeyen düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor. Onchain analiz platformu CryptoQuant‘ın verileri, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 dolardan bu yana günlük BTC girişlerinin önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Bitcoin’deki kritik istatistik neyi işaret ediyor?

Bitcoin yatırımcıları, kripto paraları borsalarda hızlı satış için hazır tutma havasında değil. CryptoQuant‘a göre Nisan ve Mayıs 2024’te, büyük döviz hesaplarına son 10 yılda en düşük günlük girişler görüldü. 20 Nisan’da BTC/USD bu haberim yazıldığı sıradaki seviyelerdeyken borsalara yalnızca 8.400 BTC taşındı.

Bu denli küçük transferler en son Bitcoin’in 1.000 doların altında işlem gördüğü dönemde gözlemlendi. CryptoQuant, verileri derlemek için çok sayıda spot ve türev borsayı takip ediyor.

Rakamlar, Bitcoin yatırımının yeni bir kurumsal katılım dönemine girmesiyle bu yıl hodler duyarlılığında önemli bir değişimi yansıtıyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği üzere, kısa vadeli BTC fiyat dalgalanmalarına (geçen haftaki 56.500 doların test edilmesi dahil) rağmen, BTC’ye yönelik artan risk iştahı devam etti.


Analist, Bitcoin’in “balina izlemesi” konusunda bir kez daha uyardı

Piyasa gözlemcileri Bitcoin balina sürülerine bağlı olumlu olayları işaretlemeye devam ediyor.

CryptoQuant‘a katkıda bulunan Mignolet , bu hafta Quicktake araştırma güncellemelerinden birinde şöyle yazdı : “Genellikle piyasaya önemli ölçüde aşağı yönlü volatilite sağlayan 1 ila 10 bin aralığındaki balinalar, bu mevcut yükseliş trendi döngüsüne tutarlı bir şekilde katılmıyor.”


Mignolet, 1.000 BTC ile 10.000 BTC arasında paraya sahip balina varlıklarını ifade ediyor. Eşlik eden bir grafik, zincir içi işlemlerin harcanan çıktı yaş aralıklarını gösterdi.

Gönderi, balinaların “döngü sona ermediği için henüz satış yapmaya istekli olmayabileceğini” ekledi.

Mignolet, “Borsaların dışında, özellikle OTC piyasasında, ETF onayı sonrasında borsalara para yatırmadan bile büyük satış hacimlerini absorbe etme kapasitesine sahip talep olabilir” diye yazdı.


Ancak veri firması Glassnode‘un lider analisti Checkmate, mevcut pazar manzarası hakkında yorum yaparken, yeni spot Bitcoin borsada işlem gören fonlarının muhtemelen rakamları şekillendirdiğini söyledi.

X’teki bir gönderisinin bir bölümünde takipçilerine, “Bu varlıklar etrafındaki veriler herkesin bildiği gibi gürültülü ve izlediğiniz büyük ‘balina’ cüzdanlarının ETF’ler ve borsalar olduğunu neredeyse garanti edebilirim” dedi .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.