Kripto paralarda bugün: Hangi üç gelişme öne çıktı?

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcon‘in kritik bir seviyeyi geride bırakmasının ardından hareketlenen kripto para piyasasında hangi haberler ilgi topladı?

Binance CEO’sundan şok eden iddia!

Binance‘in CEO’su Nijerya’daki personelinin gözaltına alınmasından bahsetti ve yetkililerin borsayı gizli bir anlaşmaya varmaya zorlamaya çalıştıklarını öne sürdü. ABD menkul kıymetler düzenleyicisi Galaxy’nin Ethereum ETF teklifiyle ilgili kararını erteledi. Bu arada Block, Inc., birinci sınıf tahvil arzı yoluyla 1,5 milyar dolarlık bir artış planlıyor.

Nijeryalı yetkililerin, Binance temsilcilerini 2024’ün başlarındaki toplantılar sırasında kripto para birimiyle ödenecek gizli bir anlaşmaya zorlamaya çalıştıklarını öne süren yeni ayrıntılar ortaya çıktı .

Binance CEO’su Richard Teng, 7 Mayıs’ta Tigran Gambaryan’ın devam eden tutukluluğuna ilişkin ayrıntılı bir açıklama yayınladı . Gambaryan, Binance’in mali suçlara uyum ekibine başkanlık eden eski bir Amerika Birleşik Devletleri Gelirler İdaresi ajanıdır. Teng’e göre Binance çalışanları, Temsilciler Meclisi Mali Suçlar Komitesi (HCFC) başkanının talebi üzerine kamuya açık soruşturma duruşmaları sırasında Nijeryalı yetkililerle görüşmelere başladı.


Komitenin, Binance’in Nijerya’daki operasyonlarıyla ilgili konuları vurguladığı ve borsa ekibi ve CEO’su hakkında tutuklama emri çıkartmak ve delegasyonunun ülkeyi terk etmesini engellemek de dahil olmak üzere Binance’i çağırmaya hazır oldukları sürelerin ana hatlarını çizdiği bildirildi.

Binance CEO’su, bilinmeyen kişilerin borsa çalışanlarına yaklaştığını ve iddiaların çözümü için ödeme yapılmasını önerdiğini iddia ediyor. Teng, Binance’in yerel danışmanına şartların HCFC komitesini temsil eden bir temsilci tarafından devredildiğini söyledi. Borsa, yerel yasal temsilciliği aracılığıyla ödeme talebini reddetti ve uzlaşma müzakerelerine katılımını sürdürdü. Binance, Nijeryalı yetkililerle görüşmeleri sürdürmeye hazırlanırken olayın ardından çeşitli taleplerde bulundu.

SEC, Galaxy spot ETH ETF kararını erteledi!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Galaxy Invesco’nun spot Ether teklifine ilişkin kararını erteledi. Borsa yatırım fonu (ETF) kendisine çağrı yapması için 60 gün daha veriyor ve bir sonraki son tarih 5 Temmuz olarak belirlendi. 6 Mayıs tarihli bir başvuruda düzenleyici, “önerilen kural değişikliğini ve burada ortaya çıkan sorunları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olması” amacıyla kendisine “daha fazla zaman ayırmanın uygun” olduğunu söyledi.


SEC bir dizi Ether ETF başvurusunu erteledi – ancak 23 Mayıs, VanEck’in teklifi için son tarih ve Bloomberg ETF analisti James Seyffart’ın 20 Mart X gönderisine göre “önemli olan tek son tarih”. Mart ayında Kıdemli Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in ETF’leri onaylama ihtimalini %50’den %35’e düşürdü; düzenleyicinin VanEck’in teklifini son tarihe kadar onaylayacağına daha az ikna olmuştu.

Bitcoin dostu Block Inc. 1,5 milyar dolar toplamayı planlıyor!

Jack Dorsey’s Block, kurumsal yatırımcılardan milyarlarca dolar toplama planlarını açıkladı.

6 Mayıs’ta yapılan duyuruya göre fintech şirketi, emeklilik fonlarını, bankaları, yatırım fonlarını ve yüksek net değerli yatırımcıları hedef alan özel yerleştirme yoluyla 1,5 milyar dolarlık birinci sınıf tahvil ihraç etmeyi planlıyor. Üç büyük kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Block’un “ödemeler ve tüketici finansal hizmetlerindeki sürekli büyüme alanlarından yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu” söyledi.

Dorsey yakın zamanda Block’un her ay Bitcoin’e ortalama dolar maliyeti eklemeyi planladığını iddia ederek manşetlere çıktı . Dorsey bir hissedar mektubunda, “İleriye dönük olarak, her ay Bitcoin ürünlerinden elde ettiğimiz brüt kârın %10’unu Bitcoin alımlarına yatıracağız” diye yazdı.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorumlar kapalı.