Bitcoin ve Altcoin Milyarderi, Bu Kripto Paralara Oynuyor!

Bitcoin ve Altcoin Milyarderi, Bu Kripto Paralara Oynuyor!
Bitcoin ve Altcoin Milyarderi, Bu Kripto Paralara Oynuyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası FTX çöküşüyle birlikte ciddi güven krizi yaşıyor. Bu ortamda olumlu haberler bile piyasada fazla rağbet görmüyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve altcoin’ler yaralarını sarmaya çalışırken kripto inananları hemen vazgeçmiyor gibi. Kripto milyarderi Mark Cuban, kriptoya neden yatırım yaptığını açıklıyor.

Bitcoin milyarderi: Akıllı sözleşmelerin önemli bir etkisi olacak!

Bitcoin ve altcoin milyarderi Mark Cuban, akıllı sözleşmelerin son kullanıcı uygulamaları için açtığı fırsatlardan heyecan duyuyor. Ayrıca, henüz gelişme aşamasında olduklarını söylüyor. Cuban, Twitter’da neden kripto paralara yatırım yapmaya karar verdiğini birkaç kelimeyle açıklıyor. Ona göre akıllı sözleşmeler teknolojisinin yıkıcı potansiyeli, onun için en etkileyici katalizördü. Bu bağlamda Cuban, şunları söylüyor:

Temel bir soru. Neden kriptoya yatırım yaptım? Çünkü Akıllı Sözleşmelerin değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkisi olacağına inanıyorum. 1. günden itibaren bir tokenin değerinin, platformunda çalışan uygulamalardan ve yarattıkları yardımcı programdan türetildiğini söyledim.

A basic question. Why have I invested in crypto? Because I believe Smart Contracts will have a significant impact in creating valuable applications. I have said from day 1, the value of a token is derived from the applications that run on its platform and the utility they create

— Mark Cuban (@mcuban) November 13, 2022

Mark Cuban, akıllı sözleşmelerin, çeşitli kullanım durumlarını ele alıyor. Bu doğrultuda, değerli uygulamalar için teknik bir temel olacağının altını çiziyor. Ayrıca Cuban, şu veya bu tokenin değerinin, Blockchain’lerde çalıştırılan uygulamaların yarattığı değer tarafından belirlendiğini kaydediyor.

Bu arada Cuban’a göre, tüm dApp’ler hedef kitlesine ulaşamayacak. Yalnızca değerli ve yararlı uygulamalar, yeni müşterileri ‘öğrenme eğrilerinden’ geçmek için çekecek. Buradan hareketle Cuban, şu açıklamayı yapıyor:

Yaratılmamış olan, her yerde bulunan bir uygulamadır. Açıkça herkesin ihtiyaç duyduğu ve kullanmak için öğrenme eğrisinden geçmeye istekli olan bir şey. Belki hiç gelmez. Olacağını umuyor ve düşünüyorum.

Bitcoin

Ethereum boğası, Cardano eleştirmeni

Cuban’a göre modern kripto segmenti, tüm darboğazlarıyla birlikte 1990’ların internetinin ilk günlerinde yayın akışına benziyor. Video akışlarını başlatmak veya izlemek için kullanıcıların bir ‘çevirmeli’ modem kurması ve TCP/IP, internet sağlayıcıları ve akışın kendisi vb. için istemciler yüklemesi gerekiyordu. 1990’ların ortalarında bu, televizyonda haberleri izlemekten veya radyo programlarını dinlemekten çok daha karmaşık görünüyordu. Bununla birlikte, akış teknolojisi, küresel iletişim segmentinin önemli bir unsuru haline geldi.

Bu nedenle Cuban, akıllı sözleşmeler teknolojisinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğundan emin. Bunun yalnızca ‘beş yaşında’ olduğunu hatırlatıyor. Aslında, akıllı sözleşmelere sahip ilk programlanabilir Blockchain (Ethereum) 2015 yılında piyasaya girdi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Mark Cuban, Cardano’nun (ADA) sert bir eleştirmeni. Ayrıca, Ethereum’un (ETH) tecrübeli bir savunucusu olarak biliniyor. Ethereum Merge aktivasyonunu memnuniyetle karşıladı. Bunun lider altcoin için büyük bir katalizör olduğunu iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.