Bitcoin madencilik zorluğunda düşüş

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Tecrübeli Analist “U Dönüşü” Yaptı!
Bitcoin’in Her Adımını Bilen Tecrübeli Analist “U Dönüşü” Yaptı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatında yaklaşık 1 senedir yaşanan büyük düşüşlere rağmen ağ zorluğunda artış da dikkat çekiyor ve sürekli olarak yeni rekorlar geliyordu. Hatta 14 gün önceki, yani 24 Ekim’deki son ağ zorluğunda da tarihi rekor kırılmış ve zorluk seviyesi %3.44’lük artışla yeni yüksek seviyeye ulaşmıştı.

Birçok madencilik şirketinin makinelerini fişten çektiği hatta iflasın eşiğine geldiği bu dönemde madencilik zorluğunun ne yönde gideceği merak konusu olurken, bu sabah TSİ 06.30 gerçekleşen son ayarlamada ise %0.2’lik düşüş geldi. Son ayarlamada 9 dakika 40 saniye olan ortalama blok süresi de 10 dakikanın üzerine çıktı. Ağ zorluğu 36 trilyon 762 milyon oldu.

Fiyatların ciddi şekilde düşmesine rağmen madencilik zorluğunun sürekli yükselmesi veya bu son örnekte olduğu gibi çok az bir seviyede düşmesi, madencilerin hala kâr ettiklerinin net bit göstergesi durumunda…

Core Scientific başta olmak üzere birçok şirketin iflasın eşiğine gelmiş olması ve cihazlarını satmaya başlaması dahi madencilik zorluğunu azaltmış gözükmüyor.

Bir sonraki zorluk rakamları yaklaşık 13 gün sonra ortaya çıkacak.

Kaynak: sizlere uzmancoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.