Usta İsim Elon Musk’a Seslendi: Bu 2 Altcoin Kâr Getirir!

Usta İsim Elon Musk’a Seslendi: Bu 2 Altcoin Kâr Getirir!
Usta İsim Elon Musk’a Seslendi: Bu 2 Altcoin Kâr Getirir!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması gündemi etkilemeye devam ediyor. Büyük isimler desteklerini Twitter’dan çektikçe, şirketin finansal geleceği de sorgulanmakta. Ancak, Bitcoin ve altcoin alanında ünlü olan isimlerden Charles Hoskinson, bunun bir sorun olmadığını düşünmekte. İşte Hoskinson’ın en son yorumları…

Hoskinson, 2 altcoin projesine işaret etti: ADA ve DOGE!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçen haftadan bu yana, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alışı en büyük gündem maddelerinden biri oldu. Bazı insanlar Musk’ın Twitter’ı almasına tepki olarak platformdan ayrıldı. Bu da, platformun finansal performansına dair beklentileri düşürdü. Ancak Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, bunun merkeziyetsizlik açısından iyi olduğunu düşünmekte. Merkezi olmayan bir Twitter’ın şirketin birçok sorununu çözebileceğine inanmakta. Bir videoda, Cardano Kurucusu, Cardano ve DOGE kullanarak merkezi olmayan bir Twitter kurma fikrini Elon Musk’a sundu.

Elon Musk'tan Önemli Açıklamalar: Dogecoin Uçtu!

Hoskinson, Cardano ve DOGE’un Twitter’da büyük bir rol oynayabileceğine inanmakta. Elon Musk, Dogecoin’i zaten birçok kez herkese açık şekilde desteklemişti. Merkezi olmayan bir Twitter fikri yeni değil. Blockchain teknolojisinin meraklıları, bu olguyu, birçok sosyal medya şirketinin merkezi modeline bir alternatif olarak görüyor. Hoskinson bu konuyu daha ayrıntılı olarak açıklıyor. Twitter’ın sosyal ağ tarafının zaten merkezi olmadığını belirtiyor. Ancak, Twitter’da merkezileşme sorunları yaratan şeyin “kapsayıcı küratörlük” olduğunu belirtmekte.

“Merkeziyetsiz Twitter” fikri ivme kazanıyor

Kapsamlı iyileştirme, depolama, bilgi akışı, hesaplama ve yapay zeka ile uğraşmayı içerebilir. Kripto topluluğunun eşler arası protokoller, teşvik mühendisliği ve kriptografi konusunda yardımcı olabileceğini vurguluyor. Elon Musk’ın platformun birçok zorluğuyla başa çıkmak için Cardano ve DOGE’u kullanabileceğini ortaya koyuyor. Hoskinson, merkezi olmayan bir Twitter’ı öneren tek büyük isim değil. Twitter Kurucusu Jack Dorsey’in eski patronu Evan Henshaw-Blath, merkezi olmayan bir Twitter üzerinde çalıştığını da açıkladı.

Bu 5 Altcoin Diplere Daldı: İşte Haftalık Beklentiler!

Lit Protocol’ün kurucu ortağı David Sneider, Elon Musk’a merkeziyetsizliğin Twitter versiyonunu açıklayan bir makale yazdı. Elon Musk, Dogecoin’i birçok kez herkese açık olarak destekledi. Ancak, diğer kripto ağlarının kullanımı konusunda hala tereddütlü. Musk başlangıçta Tesla’nın belirli hizmetleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmesine izin verdi. Ancak daha sonra BTC’nin enerji kullanımı nedeniyle bu özelliği askıya aldı.

Cardano, Bitcoin ile benzer enerji kullanımıyla karşı karşıya değil. Yine de kripto kışında son derece değişken olmuştur. Sonuç olarak Hoskinson, Elon Musk’ın Twitter’ın karşılaştığı sorunları çözmek için Cardano ve Doge’u kullanması gerektiğine inanmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.