Bitcoin Düşüşlerini Bildi: Bu 5 Coin İçin Nükleer Bomba Uyarısı!

Bitcoin Düşüşlerini Bildi: Bu 5 Coin İçin Nükleer Bomba Uyarısı!
Bitcoin Düşüşlerini Bildi: Bu 5 Coin İçin Nükleer Bomba Uyarısı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasında yılın başından bu yana düşüşler devam ediyor. Kripto para piyasaları 2022’nin 2. çeyreğinden itibaren ciddi kayıplar gördü. Bununla birlikte BTC düşüşlerini bilen kripto para analisti, Bitcoin ve Ethereum için yakın zamanda yeni düşüşler öngörüyor. Kriptokoin.com olarak, çöküşleri doğru tahmin eden analistin beklentisini sizlere aktarıyoruz.

Bitcoin ve lider altcoin ETH için yeni düşük seviyeler yolda

Capo adı ile tanınan kripto analisti, Twitter hesabında yer alan 618.400 takipçisi ile yeni tahmini paylaştı. Capo, Bitcoin’in önemli desteğini kaybettiğini ve fiyatın önemli ölçüde düşebileceğini söyledi. Analistin tahmini, kripto borsası FTX’in çöküşünden kaynaklananlarla gelişmelerle geldi. FTX ve Binance arasında yaşanan olayların kripto para piyasasını doğrudan etkilediğini de belirtti. Analist BTC fiyatı ile ilgili beklentisinde şunları söylüyor:

Kilit önem taşıyan destek bölgesi kırıldı. Yine de insanların yükselişte olduğunu görüyorsunuz. 14 bin dolar yakın gibi görünüyor.

$BTC

Key support has been broken and yet you see people bullish.

$14k is like a magnet. pic.twitter.com/UWjWAArgIZ

— il Capo Of Crypto (@CryptoCapo_) November 9, 2022

Capo, Bitcoin fiyatı için bomba tahminde bulundu

Sonrasında ise analist tahminini güncelledi. Capo, Bitcoin fiyat tahminini 13 bin dolara kadar düşürdü. Ayrıca, yatırımcıların kayıp kazançlarını telafi etmeye çalışmaktan vazgeçtiklerini savundu.

Kapitülasyon olayından sonra yerel bir dip için potansiyel hedefler: Bitcoin 13 bin dolar ila 14 bin dolar. Göstergeler, kapitülasyonun zaten gerçekleştiğini gösteriyor. BTC’de yüzde 15 ve altcoin’lerde yüzde 30 ila yüzde 40 düşüş bekliyorum. O zaman yerel dip geliyor. Muhtemelen bu hafta gerçekleşecek.

Indicators show that the capitulation event is already happening. Expecting last 15% drop on BTC and 30-40% on altcoins. Then the local bottom is in. Probably this week.

— il Capo Of Crypto (@CryptoCapo_) November 9, 2022

Ayrıca analist, bunun “gelen son nükleer bomba” olduğu konusunda yatırımcıları uyarıyor. Bitcoin son 24 saatte yüzde 6.04 oranında düştü. Şu anda ise 16,490 dolardan işlem görüyor. Ayrıca lider altcoin Ethereum’u da gözlemleyen analist, 700 ila 750 dolar aralığına bir düşüşeceğini öngörüyor. ETH şu anda 1.203 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Capo ayrıca Cardano (ADA) için 0.18 dolar ila 0.23 dolar arasında bir tahminde bulunuyor. Diğer altcoin’ler içinde düşüş tahmin ediyor.

Poppe BTC fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Eight Global CEO’su Michaël van de Poppe, BTC’nin 10 bin dolara dokunma olasılığından bahsediyor. Poppe, BTC’nin 12 bin dolar ila 14 bin dolar civarında gezinme olasılığını da vurguladı. Bütün bunların durumun nasıl gelişeceğine ve ilerleyeceğine bağlı olduğunu belirtti. Poppe ayrıca, kısa BTC yerine maliyet ortalamasını dolar ve yatırım yapmanın daha iyi olduğunu vurguladı.

Could the markets fall towards $10K for #Bitcoin?

Definitely, that's a likely possibility or $12-14K too, all depending on how things are going to develop from here.

However, I wouldn't dare to start shorting #Bitcoin here.

Rather DCA & invest.

— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) November 9, 2022

Mevcut piyasa düşüşü FTX’teki krizden kaynaklanıyor. Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere büyük kripto paralar son 24 saat içerisinde düştü. Son zamanlarda 1,1 trilyon dolara ulaşan küresel kripto piyasa değeri, seyri tersine çevirdi. Piyasa değeri Ocak 2021’den bu yana ilk kez 900 milyar doların altına düştü. Şu anda son 24 saatte yüzde 13.2 düşüşle 897 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

FTT ve SOL son 24 saatte sırasıyla yüzde 74 ve yüzde 35 oranında düştü. Ayrıca son 24 saatte toplam kripto para piyasası hacminde yüzde 79,88 gibi önemli bir artış var. Kripto topluluğu son 24 saat içinde çok fazla panik yaşadı. ABD ara seçimleri ve Türkiye saati ile 16:30’da açıklanacak TÜFE verisi nedeniyle bir miktar volatilite beklentisi mevcut. Ancak yatırımcılar, iki büyük borsanın bu kadar yüksek oynaklığa katkıda bulunacağını bilmiyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.