Binance CEO’su Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu: BNB Değil!

Binance CEO’su Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu: BNB Değil!
Binance CEO’su Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu: BNB Değil!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX çöküşüyle güven kaybı yaşayan piyasaya güven kazanmak için çalışıyor. Bu doğrultuda müşterilerin kendi kontrollerinde olan Binance’ın satın aldığı Trust Wallet’ı teşvik eden açıklamalar yaptı. Bu da BNB tokenini değil, Trust Wallet’ın tokeni olan TWT’yi ateşledi.

BNB düşerken CZ açıklamalarıyla, TWT’yi ateşledi

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere kripto para piyasası oldukça zor bir dönemden geçiyor. Piyasa için FTX’in çöküşü bir dönüm noktası oldu. Sadece bir kripto para projesine değil sistemin kendisine yönelik ciddi şüphelere yol açtı. Belki de kripto için ‘yaşa ya da öl’ gibi bir seçimin arifesindeyiz. Kripto borsalarına olan güvenin sarsılması, piyasanın da önünde ciddi bir engel olarak duruyor. Bu yüzden dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao (CZ), güven sağlamak için çaba sarf ediyor.

Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, müşteri fonlarının kendi kontrollerinde olmasının bir güven unsuru olacağını düşünüyor olacak ki Trust Wallet’ın reklamını yapıyor. Trust Wallet, bir mobil kripto para cüzdanı. Kripto para borsasının tweet ve paylaşımlarla olan imtihanı da böylece başlamış oluyor. Çünkü, yaptığı reklam ve paylaşımlar ilgili altcoin projesinin fiyatını patlatıyor. CZ’nin paylaşımları sonrası TWT, gün içinde 1,24 dolardan 2,31 dolara fırladı. Altcoin daha sonra biraz gerilese de basın zamanında hala daha günlük bazda %67,5 artışla 2,12 dolardan işlem görüyor.

BNB

Aslında, paylaşımlarla token fiyatlarına pump’lamak veya dump’lamak piyasa için ciddi bir problem. Çoğu kripto para eleştirmenin de dikkat çektiği konu burası. Ünlü bir sima olarak Elon Musk’ın meme coin’i Dogecoin’i teşviki de bu nedenle eleştiriliyor. Şimdi CZ’nin kripto piyasası bir kriz yaşarken bu krizde oynadığı rol de tartışmalı hale geliyor. CZ, piyasanın yeniden güven kazanması için çalıştığını söylerken, açıklamalarının alınıp satılması da bir güvensizlik unsuru oluyor. Dolayısıyla kripto, kendini besleyen bir kısır döngünün içinde yol almaya devam ediyor.  

Binance ve Trust Wallet ilişkisi

Binance, 31 Temmuz 2018’de dijital tokenler için merkezi olmayan bir cüzdan hizmeti olan ve aynı zamanda merkezi olmayan uygulamalar için bir tarayıcı görevi gören Trust Wallet’ı satın aldı. Trust Wallet, o zamanlar kripto para dünyasında bile herkesin bildiği bir isim değildi. Ancak anlaşma yine de önemliydi.

TWT, Trust Wallet kullanıcılarına çeşitli avantajlar ve teşvikler sağlayan basit bir BEP-20 yardımcı program tokeni. Trust Wallet, Ethereum, Binance ve TRON Blockchain’lerdeki popüler tokenlere ek olarak düzinelerce popüler yerel varlığı destekleyen bir mobil kripto para cüzdanı.

TWT token holder’ları, Trust Wallet’ı kullanırken, uygulama içi kripto para birimi satın alımlarında ve merkezi olmayan borsa (DEX) hizmetlerinin kullanımında indirimler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan fayda sağlıyor. Geliştiriciler, TWT başlangıçta Binance Chain’de bir BEP-2 varlığı olarak piyasaya sürdü. Ancak Ekim 2020’de BNB Chain’de bir BEP-20 tokeni olarak yeniden piyasaya sürdüler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.