Batan Kripto Şirketinde Alacaklılar İçin Anlaşmaya Varıldı!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genesis Global Holdco, LLC’nin iflasını çevreleyen devam eden destanda önemli bir gelişme olarak, Digital Currency Group (DCG), yan kuruluşu Genesis’in alacaklıları ile bir çözüme yaklaşıyor gibi görünüyor. Yakın zamanda yapılan bir mahkeme başvurusu, hem teminatsız hem de ayni alacaklılara potansiyel olarak rahatlama getirebilecek bir prensip anlaşmasının ayrıntılarını açıkladı. İşte iflas etmiş kripto para şirketine yönelik en son gelişmeler…

Kripto para şirketi için anlaşmaya varılıyor

FTX borsasının çöküşünün ardından mali türbülans yaşayan Genesis, Ocak 2023’te iflas koruması başvurusunda bulunmasına yol açan bir dizi aksilikle karşılaştı. İflas başvuruları, Genesis’in kripto borsası Gemini, ticaret devi Cumberland, Mirana, MoonAlpha Finance ve VanEck‘in Yeni Finans Gelir Fonu gibi önde gelen oyuncular da dahil olmak üzere çeşitli alacaklılara önemli miktarlarda borçlu olduğunu gösterdi. Konunun özü, Digital Currency Group’un bu artan talepleri ele alma çabalarında yatıyor. Önerilen çözüm planının, teminatsız alacaklılar için USD eşdeğeri olarak %70 ila %90 arasında değişen geri kazanımlarla sonuçlanması beklenmektedir.

Ek olarak, tahmini ayni geri kazanım oranlarının, ilgili kripto varlıkların değerine bağlı olarak %65 ila %90 arasında olması beklenmektedir.  Öngörülen tüm geri kazanımların piyasa fiyatlandırmasına ve kesin belgelerin tamamlanmasına tabi olduğunu belirtmek gerekir. Genesis’in mali sıkıntıları, FTX borsasının çöküşünün ardından bir önceki yılın Kasım ayında kredi limitinden para çekme işlemlerini durdurmasıyla daha da kötüleşti. Bu olay, şirketin iflas başvurusunda bulunmasıyla sonuçlanan bir dizi zorluk için katalizör görevi gördü. Önerilen çözüm stratejisi kapsamlı bir yapıya sahiptir.

DCG, kısmi bir geri ödeme sürecinde

DCG’nin Mayıs 2023’te vadesi dolan yaklaşık 630 milyon dolarlık teminatsız kredi ve 2032 vadeli teminatsız bir senet kapsamında 1,1 milyar doları kapsayan mevcut yükümlülüklerini karşılamak için kısmi bir geri ödeme düzenlemesi müzakere edilmişti.  Bu düzenleme iki dilimden oluşacak. Yaklaşık 328.8 milyon dolarlık ilk dilimin vadesi iki yıl, 830 milyon dolarlık ikinci dilimin vadesi ise yedi yıl olacak. Ayrıca, uzlaşmanın bir parçası olarak DCG, kısmi geri ödeme anlaşmasının yürürlüğe girmesinin ardından 275 milyon dolar tutarında dört taksit ödemesi yapmayı taahhüt etmiştir.

1INCH Ekibi Bu Altcoin’den Satın Aldı! Balina Harekete Geçti

Bu ödeme yapısı, Mayıs 2023’te vadesi dolacak olan 630 milyon dolarlık teminatsız krediyi karşılamayı amaçlıyor. Bu gelişme, DCG’nin geçen ay hissedarlarına gönderdiği bir mektupta prensip anlaşmasına yakın olduğunu ima etmesinin ardından geldi. Sektör gözlemcileri, özellikle sektör üzerindeki potansiyel etkisi göz önüne alındığında, durum ortaya çıktıkça daha fazla güncellemeyi merakla bekliyor. DCG ve Genesis’in alacaklıları arasında ortaya çıkan çözüm, kripto para birimi alanındaki karmaşık finansal karşılıklı bağımlılık ağına ışık tutmaya hazırlanıyor. Piyasa geliştikçe ve yeni zorluklara uyum sağladıkça, bu durum kripto alanındaki doğal dalgalanma ve karmaşıklıkların keskin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.