Analiz Şirketi, Gündemden Düşmeyen FTT Tokenini Değerlendirdi!

Analiz Şirketi, Gündemden Düşmeyen FTT Tokenini Değerlendirdi!
Analiz Şirketi, Gündemden Düşmeyen FTT Tokenini Değerlendirdi!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in yerel altcoini FTT’nin fiyatı, zor geçen bir hafta sonunun ardından direniyor gibi görünüyor.

FTT tokeni, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun geçtiğimiz yıl FTX hisselerini satışından elde ettiği 2.1 milyar dolarlık token pozisyonunu satacağını açıklamasının ardından dalgalanma yaşamıştı.

CoinDesk’in haberine göre CZ’nin tweet’i, FTX’in kardeş ticaret firması Alameda Research’ün bilançosunun önemli bir bölümünü oluşturan altcoin üzerindeki mevcut baskıyı artırmıştı.

Alameda’nın CEO’su Caroline Ellison, sızdırılan bilgilerin firmanın tüm bilançosunun yalnızca bir kısmını temsil ettiğini söylerken, CZ’nin duyurusu FTT için dalgalı bir gidişata neden oldu ve FTX ve Binance’te 300 milyon dolarlık işlem hacmi görüldü. Bu seviyeler bir yıldır görülmüyordu.

Binance’in FTT’deki pozisyonunu azaltmaya başlayıp başlamadığı net değil.

“FTT Tokeni Dirençli Olduğunu Kanıtladı”

Veri sağlayıcısı Kaiko bir bilgilendirme toplantısında, altcoinin nispeten dirençli olduğunu kanıtladığını ve “piyasa yapıcıların fiyatı korumak için fazla mesai yaptığını” gösterdiğini söyledi ve ekledi:

“Satış baskısındaki büyük artışa rağmen, piyasa derinliğinde neredeyse hiç azalma yok ve fiyat slipajında sadece hafif bir artış var.”

Kaiko yaptığı açıklamasında FTT tokeni için 50.000 dolarlık bir piyasa satış emrinin en likit işlem çiftlerinde FTX borsasında %0.17, Binance borsasında ise %0.5 slipaja neden olacağını söyledi ve bunun Alameda verilerinden öncesine göre ufak bir yükseliş anlamına geldiğini belirtti.

Kaiko açıklamalarına şöyle devam etti:

“Nihayetinde, özellikle Binance, FTX ve Alameda’nın FTT fiyatlarının önemli ölçüde düşmesi halinde büyük kayıp riskiyle karşı karşıya kalacağı düşünüldüğünde, fiyat etkilerini sınırlamak için Caroline Ellison tarafından önerildiği gibi bir tezgah üstü işlem yapmak tüm tarafların yararına olabilir.”

Bununla birlikte Binance CEO’su yaptığı açıklamasında tezgah üstü satış fikrine karşı çıkmış ve bunun yalnızca Alameda’nın elinde 580 milyon dolarlık BNB olması veya bu miktarda BNB satın almaları halinde gerçekleşebileceğini söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.