Analist: Bu 3 Altcoin, FTX Çöküşünden Sonra Patlayabilir!

Analist: Bu 3 Altcoin, FTX Çöküşünden Sonra Patlayabilir!
Analist: Bu 3 Altcoin, FTX Çöküşünden Sonra Patlayabilir!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in çöküşünden sonra kripto piyasaları kargaşa içinde. Sonuç olarak, SOL, FTT, SRM, MAPS vb. gibi FTX ile ilgili tüm altcoin projeleri durmadan depolanıyor. Ancak kripto analisti Akash Girimath, yatırımcıların güç gösteren dYdX, PERP ve CAKE gibi altcoin’lere odaklanabileceğini söylüyor. Akash Girimath’ın üç altcoin projesine ilişkin analizlerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

Altcoin fiyatı patladı ve beklentiler ne?

dYdX fiyatı, geçen haftaki satış çılgınlığı nedeniyle yaklaşık %42 düştü. Bu da dik bir düzeltmeyle sonuçlandı. Bununla birlikte, aşağıda ekli grafik, alıcı akışının 1,41 dolara yükseldiğini gösteriyor. Ayrıca, bunun hızlı bir geri dönüşle ve %23’lük bir artışla sonuçlandığına işaret ediyor. Günlük mum çubuğu henüz kapandı. Bununla birlikte, bu satın alma baskısı artmaya devam ederse, muhtemelen bir sonraki seviyesi 1,85 dolar.

Altcoin fiyatının ani bir yükseliş görmesinin nedeni, muhtemelen yakın zamanda başka bir merkezi borsanın (CEX) çöküşü. Sonuç olarak, yatırımcılar sermayelerini şu anda piyasanın teması olan merkezi olmayan borsalara (DEX) çevirmiş olabilirler. dYdX’e ek olarak, diğer DEX tokenleri de benzer bir anlatı tabanlı oyun görüyor. Satın alma baskısında 1,85 doları aşan bir canlanma, altcoin’in 2,25 dolarlık engeli tekrar ziyaret etmesine yol açar. Bu da mevcut seviyesinden toplam %52 kazanç anlamına geliyor.

AltcoindYdX 1 günlük grafik

İşler bu token kategorisini ararken, anlatı Bitcoin fiyatının insafına kalmış durumda. BTC’nin düşüş trendinin devamı, dYdX fiyatının acil destek seviyesini 1,41 dolarda kırdığını görebilir. Böyle bir gelişmede, yükseliş tezi geçersiz olur. Daha sonra potansiyel olarak 1,03 dolara bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

“PERP fiyatının ortalamaya dönmesi mümkün”

PERP fiyatı, %55 düştü. Şu anda 18 Haziran’da 0,50 dolarda oluşan satış zirvesinin altında geziyor. Bu yüzden, acımasız bir darbe aldı. Bununla birlikte, 0,309 dolarda yerel bir taban oluşturduğundan beri, altcoin %12 arttı. Bu nedenle şu anda 0,50 dolarlık bir yeniden test bekliyor.

İlginç bir şekilde, %55 çöküşünün orta noktası bu seviyeye denk geliyor. Bu da onu kar elde etmek için bir birleşme ve yüksek olasılık bölgesi haline getiriyor. Toplamda, bu hareket mevcut konumdan %39’luk bir yükseliş oluşturacaktır. Bununla birlikte, yatırımcıların bunu biraz riskli oynaması olası. Bunun yerine %62 veya %70,5 geri çekilme seviyelerinin sırasıyla 0,544 dolar ve 0,576 dolar seviyelerinde yeniden test edilmesiyle long’lara girmeleri muhtemel.

AltcoinPERP 1 günlük grafik

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, 0,309 dolarlık düşük aralığın bir dökümü durumunda bu iyimser senaryo geçersiz olur. Bu da potansiyel olarak 0,20 dolarda %27’lik negatif geri çekilme seviyesine bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

“CAKE fiyatı esnek kalıyor”

Altcoin fiyatı, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz FTX çöküşü nedeniyle %33’lük bir düşüş gördü. Bu, CAKE’in piyasada en az etkilenenlerden biri haline getiriyor. Binance, FTX’in çöküşünde çok önemli bir rol oynadı. Bu yüzden, bu Binance Chain tokeninin performansını bariz hale getiriyor. İleriye dönük olarak, yatırımcıların daha yüksek ralli şansına sahip CAKE ve diğer Binance Chain ekosistem tokenlerin çok dikkat etmesi gerekiyor.

CAKE fiyatına gelince, 4,35 dolarlık yakın engel, %8’lik bir yükselişten sonra karşılaşacağı ilk engel. Bu ablukayı bir destek noktasına çevirmek, boğaların 5,14 dolardan bir satın alma zirvesine ulaşmasının yolunu açacak. Bu hareket, toplam kazancı %8’den %28’e çıkaracak. Böylece, altcoin FTX kaynaklı çökmeyi tamamen geri alacak.

AltcoinCAKE 1 günlük grafik

Öte yandan, CAKE daha yükseğe tırmanamazsa, bunun yerine satış zirvesini 3,28 dolardan keserse, bu yükseliş tezi geçersiz olur. Bu durum da 2,84 dolara bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.