ABD’li Senatör FTX Üzerinden Kripto Para Sektörünü Hedef Aldı, Coinbase’den Yanıt Geldi!

ABD’li Senatör FTX Üzerinden Kripto Para Sektörünü Hedef Aldı, Coinbase’den Yanıt Geldi!
ABD’li Senatör FTX Üzerinden Kripto Para Sektörünü Hedef Aldı, Coinbase’den Yanıt Geldi!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX’in iflası sonrası kripto para piyasalarında düşüşler yaşanırken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Adalet Bakanlığı (DOJ) FTX’i araştırdıklarını açıkladı.

SEC’in FTX açıklamasının ardından kripto paralara olan eleştirileriyle bilinen ABD senatörü Elizabeth Warren Twitter’dan paylaşım yaptı.

Kripto piyasasıyla ilgili daha agresif uygulamalara ihtiyaç olduğunu savunan Warren, “En büyük kripto platformlarından birinin çöküşü, endüstrinin ne kadarının duman ve ayna gibi göründüğünü gösteriyor. Daha agresif yaptırımlara ihtiyacımız var ve tüketicileri ve finansal istikrarı korumak için yasayı uygulamak için SEC’e baskı yapmaya devam edeceğim.” dedi.

Bu paylaşımına kripto sektörünün ünlü CEO’larından yorum gecikmedi.

Warren’ın paylaşımına yanıt veren ilk isim ABD’nin en büyük borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, SEC’in ABD’de düzenleyici netlik oluşturamamasından dolayı FTX gibi kripto firmalarının denizaşırı yerleşmesine ülkelere gitmesine neden olduğunu belirtti.

“FTX, SEC tarafından düzenlenmeyen bir açık deniz borsasıydı.

Sorun şu ki, SEC burada ABD’de düzenleyici netlik yaratamadı, bu yüzden birçok Amerikalı yatırımcı (ve alım satım faaliyetlerinin %95’i) offshore ülkelere gitti.

Bunun için ABD şirketlerini cezalandırmak anlamsız.”

Coinbase CEO’suna destek veren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da ABD’de uygun bir düzenleyici çerçevenin olmamasının yatırımcıları deniz aşırı ülkelere gitmeye zorladığını belirtti.

“Brian haklı. Tüketicileri korumak için, güven ve şeffaflık sağlayan şirketler için düzenleyici rehberliğe ihtiyacımız var. Çoğu kripto ticaretinin denizaşırı olmasının bir nedeni var. Zira şirketlerin ABD’de nasıl uyum sağlayacakları konusunda SEC’in 0 rehberliği var.

Bunu bir lisans çerçevesine, belirteç sınıflandırmasına ve çok daha fazlasına sahip olan Singapur ile karşılaştırın.

Kiptoyu uygun şekilde düzenleyebilirler ve tüm tokenlerin menkul kıymet olmadığını bilirler.(Gensler’in ısrarına rağmen).”

https://t.co/0HxlRiI6Sy was an offshore exchange not regulated by the SEC.

The problem is that the SEC failed to create regulatory clarity here in the US, so many American investors (and 95% of trading activity) went offshore.

Punishing US companies for this makes no sense.

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) November 10, 2022

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.