Yarım trilyon dolarlık varlık yöneticisi Polygon’da!

Yarım trilyon dolarlık varlık yöneticisi Polygon’da!
Yarım trilyon dolarlık varlık yöneticisi Polygon’da!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

500 milyar dolarlık varlığı yöneten Mirae Asset Securities, tokenize edilmiş menkul kıymetler için Polygon (MATIC) ile iş birliği yaptı.

Polygon tarafında iş birlikleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Güney Kore merkezli yatırım yönetim şirketi olan Mirae Asset Securities, Polygon iş birliğiyle blockchain dünyasının perdelerini araladı. Yatırım şirketi, Güney Kore merkezli olmasıyla ve 500 milyar doların üzerinde varlığı yönetmesiyle biliniyor.

Güney Kore’nin en büyük finans kurumu olan Mirae Asset Securities, Polygon iş birliğiyle birlikte tokenize edilmiş menkul kıymetler geliştirmeyi ve Web3 benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor.

Güney Kore’nin en büyük finans kurumu Polygon’a yöneldi

Polygon’da (MATIC) yeni bir iş birliği gerçekleştirildi. Yapılan basın duyurusuna göre, Güney Kore’nin en büyük varlık yöneticilerinden birisi olan Mirae Asset Securities, Polygon ağını kullanacak.

Polygon matic

Mirae Asset Securities, 500 milyar dolarlık bir varlığı yöneten en büyük finans kurumlarından birisi olarak gösteriliyor. Şirketin Polygon için attığı bu adım ile birlikte, geleneksel finans ürünlerinin blockchain ile uyumluluğu artırılacak.

Dev varlık yöneticisinin paylaştığı bültene göre, Polygon Labs, tokenize edilmiş menkul kıymetleri ihraç etmek, takas etmek ve dağıtmak için altyapı oluşturan Mirae Varlık Güvenliği Token Çalışma Grubu’nda danışmanlık yapacak.

Temmuz ayında Polygon, İtalya Merkez Bankası ile DeFi alanında iş birliği yaptığını duyurmuştu. Güçlü kurum ve kuruluşları arkasına alan Polygon’da son hamle Güney Kore’nin dev varlık yöneticisi oldu.

İş birliği hakkında açıklama yapan Mirae Asset Securities dijital varlıklar bölümü başkanı Ahn In-sung, şunları söyledi;

Polygon Labs, Web3’ün tüm yönlerinde yenilikler yapan lider bir küresel blockchain teknolojisi geliştirme şirketidir. Polygon Labs ile teknik işbirliği yoluyla Mirae Asset Securities, tokenize menkul kıymetler alanında küresel liderlik kurmayı hedeflemektedir.

Ethereum ölçeklendirme projesi Polygon, birçok kurumsal isimle ortaklık kurdu. Yapılan ortaklıklar neticesinde, projenin sunduğu blockchain hizmetleri geleneksel finans girişimleriyle buluşturuldu.

Ortaklık her ne kadar büyük ve anlamlı olsa da henüz MATIC tarafında fiyatlamadı. MATIC, günü yüzde 1’in altında yükseliş ile 0,5615 dolardan geçiriyor. Popüler kripto para birimi uzun süredir 1 dolara ulaşmış değil.

Geçtiğimiz günlerde popüler saat üreticisi Casio da Polygon’a yönelmişti. Casio, saat NFT’lerinin piyasaya çıkması ve kullanıcılar ile buluşturulmasında Polygon ağını kullanmayı tercih etti. Polygon’un bu ortaklığı da gündemde etki yarattı.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.