Worldcoin, baskılara rağmen Arjantin’de rekor kırdı!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel soruşturmaların ortasında kalan Worldcoin, bu duruma rağmen Arjantin’deki günlük kayıt rekorunu kırmayı başardı.

Sam Altman’ın kurucu ortaklarından biri olduğu kripto projesi Worldcoin, bugün yaklaşık olarak 9.500 Arjantin kullanıcısına kapısını açtı. Proje başlamasından bu yana, ülke bazlı yasaklarla gündeme gelmişti. Hala devam eden baskıların ortasında Arjantin’de bir başarı yakalayan Worldcoin, küresel anlamda bir rahatlığa ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu oldu.

Soruşturmalar hız kesmiyor

Proje hakkındaki rekor veriler, Arjantinli yetkililerin Worldcoin’in veri gizliliği konusunda araştırmaya devam etmesiyle birlikte geliyor. Bu ayın başlarında Arjantin Kamu Bilgi Erişim Ajansı, kişisel verilerin toplanması, saklanması ve kullanılmasıyla ilgili kullanılan süreç ve uygulamaları “kapsamlı bir şekilde analiz edeceğini” belirtmişti. Ajans, tespit edilen herhangi bir sorunu çözmek için belirtilmemiş önlemler almayı planladığını da sözlerine ekledi. 

Worldcoin’in güncel olarak yüzbinlerce müşteriye sahip oluğu bir ülke olan Kenya, yine bu ayın başlarında Worldcoin’i askıya almıştı. Resmi olarak 24 Temmuz’da başlatılan Worldcoin, kullanıcıları iris taraması yoluyla World ID’ye kaydolarak  kimliklerini çevrimiçi kaydetmelerinden dolayı pek çok soruşturmayla mücadele vermeye devam ediyor.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.