Uzmanlar Endişeli: ABD’nin Yeni Kripto Yasası ‘Engelleyici!’

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Joe Biden tarafından ortaya konulan yeni kripto vergisi yasası, topluluk arasında endişelere neden oluyor. Çoğuna göre yeni yasa, kripto firmalarını ABD’de iş yapma konusunda daha da isteksiz hale getirecek.

Messari CEO’su, yeni kripto yasasının gelişimi engelleyeceğini söylüyor

25 Ağustos’ta, vergiden kaçan kripto kullanıcılarını yakalamak amacıyla Milli Gelirler İdaresi (IRS), aracı firmaların kripto paraların satışı ve ticareti için yeni kurallara uymasını önerdi. Aracılar vergi beyanını kolaylaştırmak ve vergilerde hile yapılmasını önlemek için yeni bir form kullanacak.

Hazine, önerilen kuralların kripto para raporlamasını diğer varlık türleri hakkındaki raporlamaya benzer hale getireceğini belirtti. Ancak pek çok kişi katı kuralların Blockchain sektörünü ABD’den daha da uzaklaştıracağını söylüyor. Messari CEO’su Ryan Selkis, Biden’ın yeniden seçilmesi durumunda kripto sektörünün ülkede gelişmeyeceğine inanarak habere olumsuz yanıt verenler arasında yer aldı.

There’s no future for crypto in the US if Biden is reelected. I’m sorry.

Move abroad, draft Newsom and hope for the best, or vote GOP where at least we know the top three candidates are less terrible on this issue.

Crypto has always been political. 🔫🧑‍🚀

Have a nice weekend.

— Ryan Selkis 🪳 (@twobitidiot) August 25, 2023

Benzer şekilde, CoinFund’un başkanı Chris Perkins, bu kuralların kesinlikle ABD’ye giren inovasyonu azaltacağını savunuyor. Sert baskılara başvurmak yerine, kripto endüstrisinde güvenli yeniliklere olanak sağlayacak basit ve ayrıntılı kurallara ihtiyaç olduğuna inanıyor.

Time is on our side?
I’m from belgium and saw politicians talking that its a good thing that the us acts like it does so we here in europe can gain the advantage and thus MiCa was born
Time is not on your side and its the 2 party system that will cost the us the leadership

— placePro (blue checkmark) (@placePro3) August 26, 2023

Bu arada diğerleri, ne Demokratların ne de Cumhuriyetçilerin ABD’deki kripto çıkarlarını yeterince savunamayacağı konusunda şüpheci olmaya devam ediyor. Bu noktada bir yorumcu, “Her iki tarafında kripto için iyi olacağından emin değilim” diye yazı. Bir başkası ise yeni kuralların gizlilik endişelerini artırdığına dikkat çekti:

ABD’nin gelir vergisine bağlılığı, vergi ve yaptırım gözetimi olmadan kamu defterlerindeki özel işlemleri ASLA kabul edemeyecekleri anlamına geliyor.

‘Kripto ekosistemi geleneksel piyasalar bir tutulmamalı’

Blockchain Association CEO’su Kristin Smith’de ABD’nin yeni yasası hakkında endişeli. Smith, ABD’nin kripto para raporlamasını geleneksel varlıklarla birleştirme konusunda endişelere sahip. 25 Ağustos’ta yaptığı açıklamalara göre:

Kripto ekosisteminin geleneksel varlıklardan çok farklı olduğunu hatırlamak önemlidir, bu nedenle kuralların buna göre uyarlanması ve uyum yolu olmayan ekosistem katılımcılarını kapsamaması gerekir.

Kapsamlı Vergi Teklifine Kripto Dünyasından Tepkiler Geliyor!

Madencileri yeni vergi oranları bekliyor

Endişeler, Biden’ın madencilik faaliyetlerini azaltmak için madenciliğe vergi uygulama önerisinin ardından geldi. 9 Mart tarihli bütçe teklifinde “madencilikte kullanılan elektriğin maliyetinin %30’una eşit bir tüketim vergisi” olması önerildi.

ABD’deki kripto endüstrisi, ülke içindeki inovasyonu etkileyen düzenleyici tercihlerle ilgili endişelerini defalarca dile getirdi. 13 Ağustos’ta Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in sürekli yaptırım önlemlerine başvurmasının Blockchain firmalarını ülke dışına çıkaracağı konusunda uyardı. Sonnenshein, “Her sorunun mahkemeye gitmesi gerekiyorsa, o zaman ülke olarak burada meydana gelen yenilikleri bastırıyoruz” dedi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, yeni kripto yasası çoğunluktan tepki topluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.