Ünlü Borsa Portföyünü Açtı: DOGE ve Bu 11 Altcoin Var!

Ünlü Borsa Portföyünü Açtı: DOGE ve Bu 11 Altcoin Var!
Ünlü Borsa Portföyünü Açtı: DOGE ve Bu 11 Altcoin Var!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in iflası ardından yatırımcı güvenini yeniden kazanmak için rezerv kanıtlarını paylaşan borsaların arasına Huobi’de katıldı. Borsa BTC, ETH ve USDT’nin yanı sıra DOGE ve SHIB gibi meme tokenlere de sahip.

Huobi rezervlerinde 3,5 milyar dolar olduğunu paylaştı: DOGE, SHIB, ADA

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance, Bitfinex ve OKX gibi büyük merkezi borsalar daha şeffaf bir piyasa adına hafta boyunca rezerv kanıtlarını kamuoyuyla paylaştılar. Huobi, 12 Kasım itibariyle 3,5 milyar dolarlık rezervi olduğunu bildirdi. Bunun en büyük kısmı, 900 milyon dolar değerinde kendi tokeni Huobi Token’de (HT) duruyor. Fonlarının güvende kaldığına dair güvence vermek için Pazar günü yayınlanan rezerv raporundan çıkan sonuçlar şu şekilde:

191,84 milyon Huobi Token (HT) – 900 milyon dolar 9,7 milyar Tron (TRX) 820 milyon Tether (USDT) 274 bin Ethereum (ETH) 32 bin Bitcoin (BTC) Daha düşük oranlarda ATOM, ADA, BCH, DOGE, DOT, MATIC, SHIB ve VB.

#Huobi's Work Report on Asset Transparency (I)
🔥#Huobi is acting now to disclose the balance details of our hot and cold wallets and make this disclosure a routine going forward.
👇

— Huobi (@HuobiGlobal) November 13, 2022

Rapor, rezervlerin toplam tahmini değerinin 3.5 milyar dolar olduğu gösteriyor. Borsalar FTX’in iflasının ardından bu verileri yayınlamak zorunda kaldılar. FTX, kardeş şirketi Alameda Research’ün bilançosunun esas olarak FTT’den oluştuğunu gösteren bir CoinDesk raporuyla ifşa oldu. O zamandan beri, dünya çapındaki kripto borsaları, kullanıcılara fonlarının başka yatırımlara yönlendirilmediğinden emin olmak için rezervlerini kanıtlamak için çabalıyor. 10 Kasım’da Binance, soğuk cüzdan ve rezervlerinin listesini yayınlayarak 69 milyar dolarlık kripto rezervini açıklamıştı.

Huobi’nin ödünç fonlarla rezerv paylaştığını içinde ateş altında

Huobi bugün, rezervlerini yayınladıktan sonra Binance ve OKX cüzdanlarına 10.000 ETH aktardığı iddiasıyla gündeme geldi. Blockchain araştırmacısı Colin Wu, Huobi’nin rezervlerinin veriler yayınlandıktan sonra küçüldüğünü söylüyor.

Huobi, kullanıcı güvenini daha da artırmak için 30 gün içinde ek atacağını bildirdi. Üçüncü bir tarafça yürütülen başka bir Merkle Ağacı Rezerv Kanıtı denetimi yayınlamaya söz verdi. Merkel Ağacı denetimi kapsamında, bağımsız bir kuruluş, borsa tarafından tutulan tüm kripto bakiyelerinin anonimleştirilmiş bir anlık görüntüsünü alır. Bunları normalde blok verilerinin bütünlüğünü kontrol etmek için kullanılan bir yapı olan Merkel ağacında toplar.

Ancak Huobi’nin açıklaması piyasanın sinirlerini yatıştıramadı. HT tokeni şu anda son 24 saatte %2,1 düşüşle 4,26 dolardan işlem görüyor. Borsanın rezerv raporunu yayınladıktan sonra 10.000 ETH çıkışı gördüğü ortaya çıktı. Güney Kore merkezli blockchain analitik firması CryptoQuant’tan alınan veriler, son altı saat içinde Huobi’den toplam 12.000 ETH’nin (15.14 milyon dolar) ayrıldığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.