Tether CTO’su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda eleştiri oklarının hedefinde olan USDT’nin ihraççısı Tether, ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar tuttuğunu açıkladı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, X (eski adıyla Twitter) platformundan bir gönderi paylaştı. Ardoino, USDT ihraççısı Tether’in ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar barındırdığını açıkladı. Ayrıca Ardoino, ABD hazine bonolarındaki bu rezerv ile Tether’in Birleşik Arap Emirlikleri, Meksika, Avustralya ve İspanya’yı geride bıraktığını söyledi. Böylece Tether, en büyük 22’inci ABD tahvili yatırımcısı konumu haline geldi.

Spekülasyonlar arasında: Tether ve Circle

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından Tether ve Circle son bir yıldır çeşitli spekülasyonlara maruz kaldı. Özellikle Tether’in stablecoin’i USDT, birkaç kez dolar çıpasını kaybederek yatırımcıları tedirgin etti. Circle’ın USDC’si ise ABD’deki faaliyetleri nedeniyle topun ucuna kadar gelmişti.

abd doları

ABD’li regülatörler doların aktığı iki büyük kanal USDT ve USDC’yi kıskacına almış ve bu stablecoin’lerin karşılığını sorgulamıştı. Bunun üzerine harekete geçen stablecoin ihraççıları, varlıklarının büyük çoğunluğunu ABD hazine tahviline geçirdi.

X üzerinden paylaşım yapan Ardoino, Tether’in 72 milyar dolarlık ABD hazine tahvili tuttuğunu doğruladı.

While @Tether_to reached 72.5B exposure in US t-bills, being top 22 buyer globally, above United Arab Emirates, Mexico, Australia, Spain, …$USDt is the most used stablecoin in the world, with a huge focus on emerging markets. For many of these communities USDt is a lifeline… https://t.co/7hC12Nhzdq

— Paolo Ardoino 🍐 (@paoloardoino) September 5, 2023

Tether CTO’su, USDT’nin dünyanın en hızlı gelişen ve en aktif kullanılan stablecoin’i olmaya devam edeceğini belirtti. Enflasyona değinen Ardoino, USDT’nin cankurtaran olduğunu aktardı.

Tether’in dışında Circle’ın da ciddi bir şekilde ABD hazine tahvillerinde yatırımı bulunuyor. Circle, 8,38 milyar dolarlık ABD hazine tahvillerine sahip durumda.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.