NFT

Son Dakika: Bu Kripto Para Şirketi Şok Kararından Geri Adım Attı!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün kripto para şirketi StarkWare, güncelleme yapmayan cüzdanları sıfırlayacağını ilan etti. Bununla birlikte, sosyal medyada bu uygulamaya tepkiler yağdı. Şikayetlerin ardından StarkWare, geciken cüzdan güncelleyicileri için kripto erişimini geri yükledi.

Kripto para şirketi geri adım atmak zorunda kaldı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün kripto dünyasında şok edici bir gelişmeye tanık oldu. Bir kripto para şirketi olan StarkWare, kullanıcılarına güncelleme yapmayanların cüzdan bakiyelerinin sıfırlanacağını duyurdu. Bununla birlikte, bu deklarasyon kripto dünyasında hiç de hoş karşılanmadı. Kullanıcıların X’te şikayet etmesinin ardından StarkWare, geri adım atmak zorunda kaldı. Böylece, kullanıcıların fonlarını erişilemez hale getiren yükseltme uygulamasından vaz geçti.

Son gelişmede Starknet Blockchain’in arkasındaki şirket olan StarkWare, kullanıcıların X’de bir teknoloji güncellemesinin ardından cüzdanlarının haksız yere sıfırlandığına dair şikayetlerle doldurmasının ardından, bazı kullanıcıların kriptolarına erişimi yeniden sağlamayı kabul etti. Konunun, Argent veya Braavos cüzdanlarını yükseltme için zamanında güncellemeyen kullanıcıların bakiyelerini etkilediği görüldü.

Kripto para

Kullanıcılar uygulamaya tepki gösterdi

Bu arada kripto para şirketi, kullanıcıları bu ayın başlarında cüzdanlarını yükseltmeleri konusunda uyardı. StarkNet 7 Ağustos’ta “Cüzdanınızı henüz yükseltmediyseniz, şimdi paranıza erişim sağlamanın tam zamanı.” paylaşımını yaptı. Ancak Çarşamba günü erken saatlerde, X sosyal medya platformu, cüzdanları Starknet’in yeni 0.12.1 yükseltmesiyle uyumlu olmadığı için hesap bakiyelerinin temizlendiği şikayetleriyle doldu. 0XSisyphus kullanıcı isimli bir şahıs X hesabında konuya ilişkin olarak şunları yazdı:

StarkWare, en son sözleşmelere yükseltilmeyen eski cüzdanlardaki tüm kullanıcı bakiyelerini sıfırladı. Bu, en son yazılım paketini almazsanız banka hesabınızdaki paranın kaybolmasına eşdeğer nitelikte bir olay.

StarkWare just zero’d all user balances on old wallets that didn’t upgrade to latest contracts – equivalent of having the money in your bank account disappear if you don’t get the latest software package

Thank You For Flying With StarkWare Airlines pic.twitter.com/QmzbeEya7Q

— Sisyphus (@0xSisyphus) August 30, 2023

Kripto para şirketi hesaplara yeniden erişim sağladı

Yaşanan hayal kırıklığına yanıt olarak StarkWare, yükseltmenin yeniden etkinleştirildiğini duyurdu. Ayrıca, kullanıcıların fonlarına yeniden erişebilmelerini sağladığını açıkladı. Ekip, teknik nedenlerden ötürü bu cüzdanlardaki fonların yeniden ortaya çıkmasının bir gün sürebileceğini de belirtti. Bu bağlamda StarkWare, resmi X hesabı üzerinden şu açıklamayı yayınladı:

Starknet geçtiğimiz hafta önemli bir sürüm güncellemesi yaptı: 0.12.1. Birkaç ay önce, bu güncellemeye hazırlık olarak, Starknet kullanıcılarından hesaplarında önemli bir yükseltme yapmaları istendi. 0.12.1 yayına girdiğinde, yükseltme yapılmayan hesaplara geçici olarak erişilemez hale geldi. Tüm bu hesaplar için (toplam 550 bin dolar içeren) erişim geri yükleniyor. Bugün itibariyle, yükseltme yeniden etkinleştirilerek kullanıcıların hesaplarına hemen yeniden erişebilmeleri sağlandı. Teknik nedenlerden ötürü Argent ve Braavos kullanıcılarının yeniden erişim sağlaması yarına kadar sürebilir.

Starknet had an important version update last week: 0.12.1. Several months ago, in preparation for this update, Starknet users were asked to perform an essential upgrade to their account.

When 0.12.1 went live, accounts that were not upgraded, became temporarily inaccessible.…

— StarkWare (@StarkWareLtd) August 30, 2023

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.