Son Dakika: Artık Bitti Spot Bitcoin ETF’e Onay Gelebilir, Kripto Rallisi Kapıda Mı?

Son Dakika: Artık Bitti Spot Bitcoin ETF’e Onay Gelebilir, Kripto Rallisi Kapıda Mı?
Son Dakika: Artık Bitti Spot Bitcoin ETF’e Onay Gelebilir, Kripto Rallisi Kapıda Mı?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin dört üyesi SEC’i spot BTC ETF onaylarını vermeye çağırdı. Temsilciler Meclisi liderliğindeki çoğunluk temsilcisi Tom Emmer son mektubu gönderen üyeler arasındaydı. Yaklaşık 18 saat sonra Gensler komitede ifade verecek. Piyasaya etkisi: Pozitif
23:08
26 Eylül 2023

Kripto para yatırımcıları biraz önce gelen haber son derece heyecan verici. Bu hafta SEC Başkanı Gensler fazlasıyla terleyecek. Son gelen haberler güzel çünkü SEC’i artık negatif ayrımcılıktan kurtulmaya davet eden Temsilciler harekete geçti.

İçerik Rehberi

ToggleSpot Bitcoin ETF Onayı Yakında Spot Bitcoin ETF Onayı Yakında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin dört üyesi SEC’e mektup gönderdi. Temsilciler Meclisi liderliğindeki çoğunluk temsilcisi Tom Emmer dahil iki partiden üyeler SEC’i artık Spot Bitcoin ETF onayı konusunda inatçılığı bir kenara bırakmaya davet ediyor. Gensler’in Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin huzuruna çıkması öncesinde, panelin dört üyesi bu mektubu gönderdi. Yani duruşma sırasında “Hey Gensler hadi artık ETF onaylarını ver” de diyebilirler. Vadeli işlemler için ETF onayı veren SEC birebir aynı olmasına rağmen spot ETF onayından kaçınıyor. Üstelik son GBTC kararında fiyat volatilitesine dair bahanesi de 3 üyenin 3 tarafından reddedildi. Düzenleyici kurumun mevcut tutumu gelecekte açıklanamaz bir şey olduğu için Temsilciler Meclisi üyeleri bu baskıyı kurmak zorunda. Mektupta şunlar yazıyor;

“Temyiz Mahkemesi’nin kararının ardından, bu tür başvuruları tutarsız ve ayrımcı standartlar altında reddetmeye devam etmek için hiçbir neden kalmamıştır. SEC’in mevcut duruşu ileriye dönük olarak savunulamaz”.

Yaklaşık 18 saat sonra Gensler komitede ifade verecek. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: sizlere coin-turk.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.