Sıcak Gelişme: Ripple, Bir Kripto Para Şirketini Satın Aldı!

Ünlü Geliştirici, Bu Altcoin’den Milyon Dolarlık Geri Alım Yapıyor!
Ünlü Geliştirici, Bu Altcoin’den Milyon Dolarlık Geri Alım Yapıyor!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son gelen haberlere göre Ripple, kripto odaklı chartered trust şirketi Fortress Trust’ı satın aldı. Kaynaklara göre, fiyat etiketi Mayıs ayında saklama firması Metaco için ödediği 250 milyon dolardan daha az.

Ripple yeni bir hamleyle Fortress Trust’ı satın aldı

Blockchain firması Ripple, Cuma günü yaptığı bir açıklamada, kripto ve Web3 odaklı Nevada merkezli bir chartered trust şirketi olan Fortress Trust’ı satın aldığını söyledi. Satın alma için finansal şartlara ilişkin henüz net bir bilgi yok. Ripple, konu hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Ancak konuyla ilgili bilgisi olan bir kişi, fiyat etiketinin Mayıs ayında saklama firması Metaco için ödediği 250 milyon dolardan daha az olduğunu söyledi.

Bu satın alma, Ripple’ın New York BitLicense ve 30 ABD eyaletindeki para aktarıcı lisanslarını içeren düzenleyici lisanslar listesine Nevada’yı da ekliyor. Blockchain şirketleri için finansal ve düzenleyici yapı sağlayan Fortress Trust, kripto saklama kuruluşu Prime Trust’ın eski CEO’su Scott Purcell tarafından kuruldu ve diğer saklama kuruluşu BitGo’nun firmayı satın alma önerisini sonlandırmasının ardından Temmuz ayında kayyuma devredilmesine karar verildi.

Ripple

Satın almada amaç, tek durak noktası olmak!

Ripple’ın başkanı Monica Long, satın alma işlemini firmanın “blockchain üzerinde değer dönüştürmek, depolamak ve taşımak isteyen işletmeler için tek durak noktası olma” hedefini desteklemek olarak tanımladı. Bu arada Ripple, Web3 altyapı sağlayıcısının tohum turunun bir parçası olarak Ağustos 2022’de Fortress Trust’ın ana şirketi Fortress Blockchain Technologies’in azınlık yatırımcısı oldu.

Ripple destekçileri, LBRY’nin itiraz bildirimini inceliyor

Peer-to-peer içerik dağıtım ağı LBRY Inc. ABD Bölge Mahkemesinin kararına karşı temyiz başvurusu yaptı. Mahkeme, LBRY’nin tokeni olan LBRY Credits’in (LBC) tescil edilmemiş bir menkul kıymet olduğuna karar vermişti. Böylece SEC’in yanında yer almıştı. Federal Yargıç Paul Barbadoro, LBRY’nin LBC tokeninin bir faydası olduğu ve yalnızca bir yatırım olmadığı yönündeki argümanını reddederek, “nesnel ekonomik gerçeklerin” bunun bir menkul kıymet olduğunu gösterdiğini belirtti. LBRY karara dirençle karşılık verdi. Bu doğrultuda “Biraz yaralarımızı saracağız ama pes etmiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Ripple

En son gelişmeyi, SEC ile benzer bir yasal savaşa girmiş olan bir başka Blockchain şirketi Ripple’ın destekçileri yakından izleniyor. SEC’in Temmuz ayında LBRY’ye karşı kazandığı zafer, Ripple ve kripto dünyası için önemli bir gerileme olarak görüldü. Çünkü, her iki şirket de SEC tarafından kayıtsız menkul kıymet sattıkları iddiasıyla dava edilmişti. Ripple, LBRY’den sadece aylar önce bir davayla karşı karşıya kalmıştı. İlginç bir şekilde mahkeme, XRP tokeninin ikincil satışlarını menkul kıymet olarak kabul edilmedi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, böylece Ripple, SEC’e karşı kısmi bir galibiyet elde etmeyi başardı. Bu nüanslı sonucun LBRY’nin temyize gitme kararını etkilemiş olması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.