ShibaDoge Nedir? SHIBDOGE Ne İşe Yarar?

ShibaDoge Nedir? SHIBDOGE Ne İşe Yarar?
ShibaDoge Nedir? SHIBDOGE Ne İşe Yarar?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ShibaDoge nedir? ShibaDoge, Shiba Inu ve Dogecoin topluluklarını tek bir kripto parada birleştirmeyi amaçlayan bir meme coin’dir. Kriptokoin.com olarak bu makalede ShibaDoge nedir, ne sunar, SHIBDOGE ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin köpek temalı meme coin projelerinden biri olan SHIBDOGE’yi birlikte inceleyelim.

ShibaDoge nedir?

ShibaDoge, Shiba ve Dogecoin gibi köpek temasına sahip olan bir meme coin projesidir. Bu meme coin, hem Shiba Inu hem de Dogecoin balinalarının bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. Buna göre platform, her iki projenin topluluklarının tek bir çatı altında bir araya gelmesini hedeflemektedir. Daha önce bildirdiğimiz üzere, SHIB ve DOGE birbirine rakip olan iki meme coin projesidir. İkisi de büyük piyasa değeri ve sağlam bir topluluğa sahip olan bu projeler, birbiriyle rekabet halindedir. Öyle ki Shiba Inu, kendini “Dogecoin Katili” olarak tanımlamaktadır.

ShibaDoge ekibi ve topluluğu bu savaşı anlamsız bulmaktadır. Onlara göre, iki meme coin birbiriyle rekabet etmek yerine tek bir çatı altında birleşmelidir. Bunun için SHIBDOGE isimli bir kripto para birimi piyasaya süren ekip, Ethereum Blockchain ağını kullanmaktadır. Ethereum tabanlı ERC-20 tokeni, hem SHIB hem de DOGE’nin temasını barındıran bir yapıya sahiptir. Buna göre kullanıcılar, varlığın yarattığı hype’dan ve kullanım durumlarından fayda sağlayabilir. Bu kullanım durumları arasında DeFi, NFT ve Web3 yer alır.

SHIBDOGE ne işe yarar?

Ekip, topluluk için sunabileceği en önemli şeyin kripto, DeFi ve Web3 içindeki genellikle toplulukları birleştirecek merkeziyetsiz bir ekonomi olduğuna inanmaktadır. Buna göre kripto para, tıpkı diğer meme tokenler gibi tamamen kullanıcı odaklıdır. Kurucu gönüllülerin hepsi, merkeziyetsizliğin yaşamı değiştiren etkilerini projeye katmıştır. Bununla birlikte ekibin ortak amacı bu deneyimi mümkün olduğunca çok insana yaymaktır. Meme kripto para birimi büyük ölçüde hype ile fiyatlanmaktadır. Yani topluluk desteği, varlığın fiyatı üzerinde son derece etkilidir.

Bununla birlikte ShibaDoge ekibi, kendi merkeziyetsiz uygulamalarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Bunun için platform Web3 ve DeFi alanlarına odaklanmaktadır. Yani ileride SHIBDOGE topluluğu, çeşitli DeFi uygulamaları ile gelirlerini artırabilecektir. Bununla birlikte Web3 uygulamaları ile merkeziyetsiz internetin keyfini çıkarma gibi bir dizi araca da sahip olacaklardır. Buna ek olarak ekosistem, ShibaDoge NFT koleksiyonu ve NFT staking’i halihazırda desteklemektedir.

ShibaDoge nedir? SHIBDOGE nasıl alınır?

ShibaDoge satın almak isteyen yatırımcıların Uniswap ve IndoEx gibi borsalara erişmesi gerekir. Bunun ardından ilgili yatırımcılar, borsaya üye olmalı ve oluşturdukları hesaba SHIBDOGE paritelerine göre bir varlık yatırmalıdır. Bunları yapan kullanıcılar, meme coin için alım emri verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.