Sadece Bitcoin Değil! Grayscale Zaferi Bu Kripto Borsasına Yaradı

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase’den haber var. Grayscale’in SEC’e karşı zafer kazanmasıyla hisselerinde bir artış yaşıyor. Buna göre artış %14’lük bir seviyeye yaklaşıyor. Zafer, Grayscale’i potansiyel olarak bir spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmaya yaklaştırıyor. Ayrıca Coinbase bu gelişmeden faydalanmaya devam ediyor.

Kripto borsası Coinbase hisseleri Grayscale’in kazanmasının ardından ralli yaptı

Kripto borsası Coinbase’in hisseleri Salı günü, Grayscale Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden mahkeme savaşında galip geldiği haberinin etkisiyle %14’e varan kayda değer bir yükselişe tanık oldu. Bu yasal zafer, Grayscale’in bir spot bitcoin ETF’si başlatma arayışıyla bağlantılı.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu artış kripto borsası Coinbase için hisse başına yaklaşık 13 dolarlık etkileyici bir artışa dönüştü. Ayrıca değerini hisse başına yaklaşık 73 dolardan yaklaşık 86 dolarlık bir zirveye çıkardı.

Coinbase’in ETF peyzajındaki beklentileri

Spot Bitcoin ETF’lerinin gerçeğe dönüşme olasılığı Coinbase’e potansiyel kazançlar için bir fırsat sunuyor. Kripto borsası Coinbase, dijital para birimleri piyasasında iyimserlik duygusu aşılamanın ötesinde, ETF’leri piyasaya sunmayı amaçlayan Cboe ve Nasdaq gibi borsa merkezleriyle stratejik olarak gözetim paylaşım anlaşmalarına girdi. Bu düzenlemeler, piyasa manipülasyonuna ilişkin geçmişteki endişelerin giderilmesini sağlıyor. Ayrıca bu yeni uygulamaların daha önce başarısız olanlardan ayırt edilmesine katkı sağlıyor.

Diğer taraftan kripto borsası Coinbase’in işlem ücretlerinde düşüş var. Ayrıca USDC stablecoin faizinden elde ettiği gelirde de düşüşler yaşanıyor. Ancak yeni gelir akışlarının potansiyel olarak devreye girmesi gerekiyor. Bu nedenle artış ABD’deki en büyük kripto para ticareti firması için önemli. Şirketin hisseleri, spot Bitcoin ETF’lerinin nihai lansmanını çevreleyen beklenti nedeniyle yaz başında güçlü bir performans sergilemişti. Ancak bu hisseler daha sonra değer kaybı yaşadı.

Piyasadaki dalgalanma ve büyüme beklentileri

Coinbase yılbaşından bugüne %131 gibi etkileyici bir kazanç elde etmiş durumda. Ancak Ağustos ayının zorlu geçtiği ve hisselerin bu dönemde yaklaşık %12 oranında gerilediğini hatırlatalım. Kripto para piyasasının doğal oynaklığı var. Ayrıca bu durum, Coinbase’in hisse fiyat dalgalanmalarını etkiledi. Buna göre daha geniş piyasa duyarlılığını ve gelişmelerini yansıttı.

Kripto borsası Coinbase’in Grayscale’in yasal zaferini takiben hisselerinde yaşanan son artış dikkat çekiyor. Ayrıca, düzenleyici sonuçlar ile piyasa performansı arasındaki karmaşık ilişkinin altını çiziyor. Coinbase, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel ortaya çıkışından yararlanmak için kendini konumlandırıyor. Ayrıca şirket düzenleyici gelişmeler, gelir çeşitlendirmesi ve değişen piyasa duyguları ile işaretlenmiş dinamik bir manzarada geziniyor. Bu faktörler arasındaki etkileşim Coinbase’in yörüngesini şekillendiriyor. Buna göre kripto para sektörünün doğasında var olan oynaklığı vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.