Ripple (XRP) Sahiplerine Airdrop Yapılacak Altcoin İçin Yeni Detaylar Paylaşıldı!

Ripple (XRP) Sahiplerine Airdrop Yapılacak Altcoin İçin Yeni Detaylar Paylaşıldı!
Ripple (XRP) Sahiplerine Airdrop Yapılacak Altcoin İçin Yeni Detaylar Paylaşıldı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Flare altcoini, ağın tahmini 6 ila 9 ay sürmesini öngördüğü ilk beta aşamasında ilerlerken altcoinin tokenomiklerini yayınladı.

Ancak kullanıcılar, geliştiricilerin bu altcoinin dağıtım tarihini tekrar değiştirdiğini duyduklarında hayal kırıklığına uğramışlardı.

Flare Dağıtım Tarihinde Değişiklik Yaptı

Flare Networks, kripto para borsalarının hazır olmaması nedeniyle FLR tokenlerinin dağıtım tarihini 9 Ocak 2023 civarına kaydırmıştı.

XRP sahiplerinin, Aralık 2020 itibariyle token sahiplerini ödüllendirmek için bir cüzdan snapshot’ı alınmasının ardından, iki yılı aşkın bir süredir Flare Networks airdrop’unu beklediklerini belirtmek gerekiyor.

28 Ekim’de Flare, doğrulayıcı gücünün %80’inin Flare Vakfı’ndan bağımsız olması nedeniyle ağın artık merkeziyetsiz olduğunu açıkladı ve token dağıtımının borsa ortaklarıyla üzerinde anlaşılan bir tarihte başlayacağını belirtti.

Son gecikme, ağa göre gerekli güvenlik ve uyumluluk incelemelerine izin verirken, borsalara ağın merkezsizleşmesinin kanıtlanması için birkaç hafta süre tanıyacak.

Dikkat çekici bir şekilde, Flare borsaların ay sonunda hazır olmasını bekliyor ancak yıl sonu kutlamaları nedeniyle tercih edilen tarih olarak gelecek yıl Ocak ayını öngörüyor.

Altcoin Tokenomiklerini Açıkladı

Kullanıcılar tokenlerinin dağıtımını beklemeye devam ederken, Flare attığı bir tweet ile tokenomiklerini açıkladı.

Ağ, ilk Flare İyileştirme Teklifi (FIP.01) için yapılacak oylamayı bekleyen iki versiyon yayınladı. İki sürüm arasındaki temel fark ağın kullanıcı altcoin ödüllerini nasıl dağıtacağı olacak.

Orijinal versiyonda, XRP sahipleri, ekran görüntüsünün alındığı tarih itibariyle, toplam 100 milyar FLR arzının 28.5 milyarını üç yıl içerisinde doğrudan alıyor.

Ancak yeni versiyonda, FIP.01’in yönetim oylamasını geçmesi halinde, bu XRP sahipleri 28.5 milyarın yalnızca %15’ini, yani yaklaşık 4.278.738.206 FLR’yi token dağıtımı aracılığıyla alacak. Kalan %85’i yani 24.246.183.166 FLR’yi üç yıl boyunca tokenlerini stake eden kullanıcılara dağıtacak.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.