Ripple Bu Ülkenin Düzenleyici Kurumları İçin ”Tavsiye Kitabı” Yayınladı!

Ripple Bu Ülkenin Düzenleyici Kurumları İçin ”Tavsiye Kitabı” Yayınladı!
Ripple Bu Ülkenin Düzenleyici Kurumları İçin ”Tavsiye Kitabı” Yayınladı!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

B2B Blockchain ödeme sistemini işleten ve XRP‘yi piyasaya süren Ripple, İngiltere’deki kripto politikasına ilişkin yasa taslakları hazırlayan düzenleyicilere yönelik tavsiyeler içeren bir “düzenleyici beyaz kitap” yayınladı.

Ripple, Birleşik Krallık Düzenleyicileri İçin Önerilen Kılavuz Kitabı Yayınladı

Ripple’ın kamu politikası başkanı Susan Friedman, verdiği bir röportajda, “Burada en etkin şekilde faaliyet gösterebilmek ve işimizi büyütmeye devam edebilmek için, düzenleyici çerçevenin neye benzediği önemlidir,” dedi.

“Bu yüzden de en iyi sonuçları elde etmeye çalışıyoruz.” diye ekledi.

Raporda yer alan tavsiyeler, kripto düzenlemelerinin uygulanmasında daha ileride olan Dubai, Singapur ve AB gibi diğer ülkelerden ilham alıyor.

Öneriler arasında özel düzenleme için farklı kripto türleri arasında ayrım yapılması, kripto endüstrisi ile kamu sektörü arasında koordinasyon sağlanması ve kanun yapıcıların eğitilmesi yer alıyor.

Düzenleyici rapor, ikinci en büyük borsa olan FTX’in şok edici çöküşünün ardından kripto endüstrisi için aşağı doğru bir sarmalın ortasında yayınlandı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Eski FTX CEO'su SBF'den Kullanıcıları Kızdıracak Açıklama: ''Video Oyunu Oynuyorum!''

Kasım ayının başlarında borsanın fonlarının yanlış kullanıldığına dair sızan raporlar, milyonlarca kullanıcıyı paralarından eden bir domino taşı etkisi yaşattı.

Friedman’a göre bu durum, düzenleme aciliyetinin önemini ortaya çıkardı.

Finansal Piyasalar ve Hizmetler Yasa Tasarısı, kriptoyu kapsamına alacak değişikliklerin Ekim ayında parlamentoda yapılan oylamadan geçmesinin ardından, şu anda Birleşik Krallık’ta kripto için kapsamlı bir yasal çerçeve olarak ana araç konumunda bulunuyor.

Ripple’ın ana önerisi, kripto varlıklarını farklı risk profillerine göre değerlendiren kapsamlı bir yasal çerçevenin yürürlüğe konmasını içeriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.