PUBG’nin ödeme yöntemi USDC mi olacak?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PUBG’nin geliştiricisi Krafton, Cosmos tabanlı platform aracılığıyla USDC ödeme yöntemini devreye sokmayı planlıyor.

Yaklaşık aktif 30 milyon kullanıcıya sahip savaş oyunu olan PUBG’nin arkasındaki şirket, kriptoya adım atıyor. PUBG’nin geliştiricisi Kraft, yeni katman-1 blokzinciri Settlus aracılığıyla USDC’yi bünyesine dahil etmeyi planlıyor. PUBG, USDC ödeme yöntemini entegre etmenin peşinde!

PUBG, USDC için hamle yapıyor

Popüler savaş oyunu PUBG’nin arkasındaki ekip olan Krafton, USDC ödeme yöntemi için Cosmos (ATOM) tabanlı blokzincir projesini tanıttı. Cosmos SDK üzerinde geliştirilen Settlus, oyun içerisinde ödemelerde USDC’yi kullanacak.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, X platformunda yaptığı paylaşım ile PUBG’nin hamlesini doğruladı. Allaire, 30 milyon oyunculu oyun devinin Cosmos üzerinde USDC kullanarak ödeme ağı oluşturma planının heyecan verici olduğunu söyledi.

It’s pretty exciting when a gaming giant with 30M MAU (@PUBG) announces a new effort to bring a payment and settlement layer using $USDC on @cosmos at the Circle Hacker House Korea. https://t.co/FFyWmgDdBi

— Jeremy Allaire (@jerallaire) September 5, 2023

Cosmos’un bir aracı olan Cosmos SDK, katman-1 blokzincir oluşturmak için hizmetler sunuyor. PUBG’nin geliştiricisi Krafton, yeni blokzinciri Settlus’u bu aracı ile geliştirecek. Settlus’un web sitesi ve sosyal medya hesapları da açıldı. Web sitesinde yer alan bilgilere göre, Settlus’un test ağı 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Krafton’un geliştirmeyi planladığı Settlus, ödeme yöntemleri ve metaverse verilerinde katman-1 hızını ortaya çıkaracak. Circle CEO’su Jeremy Allaire, Settlus’un 30 milyon kullanıcıyı USDC’ye taşıyabilme potansiyelinin altını çizdi. Krafton, yeni girişimini Circle Hacker House etkinliğinde tanıttı.

Kaynak: sizlere www.coinkolik.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.