Popüler Kripto Platformu Stake Hacklendi: Kayıp 40 Milyon Doların Üzerinde

Bir Altcoin Platformu Saldırıya Uğradı: Milyonlarca Dolar Kayıp
Bir Altcoin Platformu Saldırıya Uğradı: Milyonlarca Dolar Kayıp
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stake, 15 milyon doların üzerinde fon kaybına neden olan olası bir güvenlik ihlalinden zarar gördü. Onchain analistleri, platformun cüzdanından bilinmeyen bir adrese birden fazla şüpheli işlem tespit etti.

Bir zincir içi analiz firması olan Cyvers’a göre, bugün Stake’in cüzdanından yaklaşık 6.000 Ethereum (9.8 milyon dolar) ve 5.9 milyon dolarlık stablecoin transfer edildi. Stablecoinler daha sonra merkeziyetsiz borsalar kullanılarak ETH ile takas edildi ve fonlar farklı adreslere dağıtıldı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bernstein: “Yalnızca Bitcoin Değil, ETH, SOL, MATIC ve Diğer Tokenler İçin de Spot ETF’ler Onaylanacak”

Başka bir zincir analisti olan ZachXBT, Stake’in Binance Smart Chain ve Polygon ağlarındaki cüzdanından 25.6 milyon dolar daha çekildiğini bildirdi. Stake tarafından kaybedilen toplam fon miktarı 40 milyon doların üzerinde olabilir.

Büyük fon çıkışının arkasındaki neden henüz net değil, ancak bazı analistler Stake’in cüzdanının hackerlar veya içeriden birileri tarafından ele geçirilmiş olabileceğinden şüpheleniyor. Stake olayla ilgili herhangi bir resmi açıklama ya da yanıt yayınlamadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: sizlere www.bitcoinsistemi.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.