NYDIG Kurucusu: Bu Kripto Paralara Para Koymayın!

NYDIG Kurucusu: Bu Kripto Paralara Para Koymayın!
NYDIG Kurucusu: Bu Kripto Paralara Para Koymayın!
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasanı sarsan FTX çöküşünden sonra yatırımcılar ve traderlar teyakkuz halinde. NYDIG’den Ross Stevens, “Bitcoin olmayan kripto paralara yatırım yapmayın” diyor. Stevens ayrıca, NYDIG’nin sürekli olarak FTX’in yanı sıra Three Arrows, BlockFi, Celsius ve benzerleriyle ortak olma fırsatlarını geçiştirdiğini söylüyor.

NYDIG, neden FTX, 3A Capital veya Celsius’a yatırım yapmadı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz kripto borsası FTX’in dramatik çöküşünün etkileri hala devam ediyor. Yatırımcılar ve traderların borsalara güvensizliği piyasa açısından ciddi sıkıntılar yaratıyor. Buna ilaveten, Solana gibi büyük altcoin’lerin de etkilenmesi, ‘Hangi kriptolara yatırım yapılmalı?’ sorusunu gündeme getiriyor. NYDIG’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ross Stevens, şirketinin neden şu anda iflas etmiş olan kripto para borsası FTX’e yatırım yapmadığını şöyle açıklıyor.

Hayat, sevdiğiniz, güvendiğiniz ve mermiler havada uçuşurken bir siperde birlikte olmaktan şiddetle gurur duyacağınız insanlarla ortak olmaktan başka bir şey yapmak için çok kısa.

Kripto

Ross Stevens, konuya ilişkin olarak ‘Aynanın İçinden’ başlıklı bir makale kaleme aldı. NYDIG’nin yıllar içinde yalnızca FTX ile değil, aynı zamanda Three Arrows Capital, Celsius Network ve diğerleri gibi başarısız platformlar ile ‘ortak’ olmak için sayısız ‘fırsat’ ele geçmesine neden olan bir dizi kırmızı bayrağı not ediyor. Buradan hareketle Stevens, şu hususun altını çiziyor:

“Nasıl para kazanırsınız’ gibi basit sorulara basit yanıtlarla kendinizi tatmin edemediğinizde, çekip gitmeyin, koşun.

Kripto

“Bitcoin haricinde kripto para tavsiye etmiyorum”

Stevens, NYDIG’in bir Bitcoin şirketi olarak kalacağını söylüyor. Okurlarına, Bitcoin dışında kriptoya veya Bitcoin Blockchain’e dayalı olmayan merkezi olmayan finansa (DeFi) yatırım yapmamalarını tavsiye ediyor. Bu bağlamda Stevens, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried veya Binance CEO’su Changpeng Zhao veya beni veya sizi yerçekimi kadar önemsiyor. Her 10 dakikada bir yeni bir Bitcoin bloğu üretildi. Her 10 dakikada bir. Her 10 dakikada bir.

FTX çöküşü, doğal olarak lider kripto Bitcoin’i de önemli ölçüde etkiledi. Bitcoin, 20 bin doların üzerinde güç toplarken bir anda 16 bin doların altını gördü. Daha sonra biraz toparlasa da henüz kayıplarını telafi etmiş değil. Lider kripto basın zamanında CoinMarketCap verilerine göre, günlük bazda %3,17 kayıpla 16.784 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin yaklaşık bir yıl önce 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Mevcut durumda zirvesinden %75,6 uzaklaşmış durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.