Nest Protocol Nedir? NEST Ne İşe Yarar?

Nest Protocol Nedir? NEST Ne İşe Yarar?
Nest Protocol Nedir? NEST Ne İşe Yarar?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nest Protocol nedir? Nest Protocol, DeFi, GameFi, NFT ve Web3 uygulamalarına sahip Blockchain tabanlı bir olasılık sanal makinesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Nest Protocol nedir, ne sunar, NEST coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin olasılık sanal makinesi (PVM) olarak hizmet veren bu Blockchain projesini birlikte inceleyelim.

Nest Protocol nedir?

Blockchain teknolojisini kullanan Nest Protocol, çeşitli Web3 uygulamalarının yaratılmasını destekleyen bir olasılık sanal makinesi (PVM) sistemidir. Bu sistem, geliştiricilere ve sıradan kullanıcılara çeşitli araç ve ürünler sağlar. Buna göre geliştiriciler, Nest’in sunduğu maliyetsiz araçları kullanabilmektedir. Bu araçlarla, kendi uygulamalarını ve ürünlerini kolay bir şekilde geliştirebilmektedirler. Ekosistem, kullanıcı tarafında ise bir dizi piyasa ürününe sahiptir. Bu ürünler arasında fiyat verisi takibi gibi çeşitli DeFi özellikleri yer alır.

Proje ne tür hizmetler sunar?

Nest Protocol, geliştiricilere kendi projelerini ve ürünlerini kolaylıkla oluşturmaları için maliyetsiz bir araç sağlar. Kullanıcı tarafında ise kullanıcılara gerçek zamanlı piyasa performansını ve fiyat verilerini izlemeleri için bir yatırım aracı sunar. Bunlara ek olarak, kullanıcılarına kendi yerel tokeni ile ek yatırım fırsatları da yaratmaktadır. Temelde ekosistem, NEST Oracle ve NEST Olasılık Sanal Makinesi (PVM) olmak üzere ikiye ayrılır. Bu iki ürün, Nest Protocol’ün kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmasına olanak tanır.

Nest Oracle, tam anlamıyla merkeziyetsiz bir oracle hizmetidir. Buna göre platform, talebe göre mevcut en küçük sapma ile kullanıcıya fiyat akış verileri sağlayabilmektedir. Varlık fiyatlarının temel özelliklerini koruyan bu platform, verimliliği de maksimize eder. Bununla birlikte NEST PVM ürünü, temel işlev kitaplığına dayalı sanal makine gibi bir yapıdır. Bu, Ethereum sanal makinesine (EVM) benzemektedir. Buna göre geliştiriciler, onksiyon kitaplığına dayalı çeşitli heyecan verici uygulamalar geliştirebilmektedir. Nest üzerinde geliştirilen uygulamalar GameFi, DeFi, NFT ve Web3 tabanlı olabilir.

NEST coin nedir? Ne işe yarar?

NEST coin, Nest Protocol’ün ve ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Teşvik token olarak önemli bir rol oynar. Böylece tüm ekosisteme güç verir. Kullanıcılar NEST’lerini ellerinde tuttuklarında ve madencilik NEST’lerine fiyat teklifleri gönderdiklerinde ödül olarak token ödülleri elde eder. Buna göre model, kullanıcıları NEST’lerini daha uzun süre tutmaya teşvik eder. Bu arada NEST, Ethereum Blockchain’e dayalı bir ERC 20 tokenidir. Maksimum NEST token arzı 10 milyar olarak sınırlanmıştır.

Nest Protocol nedir? Nasıl alınır?

Nest Protocol mevcut olarak MEXC, CoinTiger ve ProBit Global borsalarında alınıp satılabilmektedir. NEST coin satın almak isteyen kullanıcıların bu borsalardan birine üye olması ve cüzdanına NEST’in paritelerine göre bir varlık yatırması gerekmektedir. Bunun ardından ilgili parite üzerinden alım emri vererek kripto parayı elde edebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.