MXC Nedir? MXC Coin Ne İşe Yarar?

MXC Nedir? MXC Coin Ne İşe Yarar?
MXC Nedir? MXC Coin Ne İşe Yarar?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MXC nedir? MXC, kablosuz iletişim cihazlarının Web3 ile etkileşime girmesine olanak tanımak için tasarlanan bir Blockchain ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede MXC nedir, ne sunar, MXC coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin yaklaşan Web3 çağına katkı sağlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

MXC nedir?

Son dönemde sık sık gündeme gelen Web3, çoğu kişiye göre internetin sonraki aşamasıdır. Bununla birlikte Web3 mevcut internet dünyasında bir dizi değişiklik önerir. Bunun arkasındaki fikir Web2’nin yapısıyla alakalıdır. Web2’ye kullanıcıların verilerini saklayan ve kullanan Google gibi büyük şirketler hakimdir. Web3, bunun yerine Blockchain teknolojisi aracılığıyla merkeziyetsizliği destekler. Bunun, bazı meraklıların dördüncü bir sanayi devrimi olduğu fikrine yol açıp açmayacağı henüz belli değil. Ancak internetin belirli bölümlerinde bunun etrafında büyük bir hype olduğu gerçek.

MXC, kablosuz iletişim cihazlarının Web3 ile etkileşime girmesine yardımcı olmak için tasarlanan bir ağdır. Web sitesine göre fikir, “yarının cihazlarının her zamankinden daha verimli bir şekilde bağlanmasına ve iletişim kurmasına” olanak tanımaktır. Bunun için platform, küresel bir veri ağı oluşturur. Kullanıcılar, verilerini iletmek ve yönetmek için ağı kullanarak bu ekosisteme fayda sağlar. Teorik olarak, ister büyük şirketler olsun, ister bireysel start-up’lar olsun, katılımcılar sistem içinde aynı erişim ve haklara sahiptir. Bununla birlikte işlemler hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleşir.

MXC coin nedir? Ne işe yarar?

MXC coin, MXC ağının yerel kripto para birimidir. Kripto para, Ethereum Blockchain üzerinde çalışır. Bu nedenle, teknik olarak bir altcoin’den ziyade bir tokendir. Bununla birlikte MXC, kripto borsalarında satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir. Ayrıca ağdaki işlemleri finanse etmek için kullanıma açıktır. Varlık, MXC sistemindeki ödüllerin yanı sıra oy hakları karşılığında stake edilebilme gibi bir dizi ek avantaja da sahiptir. MXC protokolüne erişmek istiyorsanız, bu erişim için MXC token ile ödeme yapmanız şarttır.

MXC coin, sahipleri tarafından stake edilebilmektedir. Buna göre ağ Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını benimsemiştir. Varlıklarını stake edenler yani kilitleyenler ek token ödülleri kazanır. Bu kişiler ağın güvenliğini sağlayıp getiri elde ederken, yönetişime katılım imkanı da bulur. Buna göre staking yapan kullanıcılar, MXC’nin yönetiminde oy hakkı elde eder.

MXC coin nasıl alınır?

MXC şu anda OKX, CoinW, Bitget ve DigiFinex borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine erişmesi ve üye olması gerekmektedir. Bu kişiler, üyeliklerini doğrulamalarının ardından, cüzdanlarına para yatırarak MXC’yi satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.