MVL Nedir? MVL Coin Ne İşe Yarar?

MVL Nedir? MVL Coin Ne İşe Yarar?
MVL Nedir? MVL Coin Ne İşe Yarar?
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MVL nedir? 2018 yılında başlatılan MVL, Blockchain tabanlı bir araç ekosistemi olarak Web3’e güç sağlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede MVL’yi inceleyeceğiz. Ayrıca, yatırımcılar arasında merak konusu olan MVL nedir, ne sunar, MVL coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları yanıtlayacağız. Gelin “internetin geleceği” olarak tanımlanan Web3 konseptine odaklanan bu projeyi birlikte inceleyelim.

MVL nedir?

MVL, Ethereum ve BNB Chain üzerinde çalışan bir Blockchain platformudur. Bu platform, bir araç ekosistemi olarak hizmet verir. Yani kullanıcıların motosiklet, kamyon, araba gibi mobilite araçlarına erişimini mümkün kılar. MVL’nin temel amacı, araçları kullanarak gelişen yeni internete yani Web3’egüç sağlamaktır. Mobilite sektöründe yer alan çalışanlar, bu ağa katılım sağlayabilmektedir. Bunu yapanlar, yarattıkları ürün ve hizmetlerin tüm haklarına sahiptir. Platform, adil bir gelir ekonomisi üzerine inşa edilmiştir.

MVL, mobilite bilgilerini şeffaf bir şekilde alır. Ardından, mobilite ile ilgili tüm hizmetleri tek bir çerçeveye entegre eder. Bunları ise Blockchain teknolojisi aracılığıyla gerçekleştirir. Kullanıcıların belirli bir araç için tüm aktiviteleri kaydetmesine izin verir ve bu kayıtların bozulmasını veya hasar görmesini engeller. Blockchain üzerinde saklanan verilere yalnızca araç sahipleri erişebilmektedir. Aracın verilerinin blok zincirinde saklanmasına izin verenler ödüllendirilir. Aracın verileri sürüş, onarım, araç yönetimi, bakım, ulaşım hizmetleri gibi bilgileri kapsar.

MVL ne sunar?

MVL, temel olarak araçları kapsar. Bu araçlar, arabalar, motosikletler vb. olabilir. Platform mevcut olarak motosikletlerden oluşan bir kurye sistemine sahiptir. Bu kurye sistemi, getir gibi çalışır. Kullanıcılar, “Fresh Market” adı verilen platform üzerinden market alışverişi yapabilmektedir. Bununla birlikte MVL’nin ekosistemi, araç çağırma gibi özelliklere de sahiptir. TADA isimli uygulama ile kullanıcılar, kripto para ödemesi ile araç kiralayabilmektedir. Ek olarak platform, kamyonlardan oluşan bir tedarik ağına ve bir elektrikli araca sahiptir.

MVL coin nedir? Ne işe yarar?

MVL coin, MVL ekosisteminin yerel kripto para birimidir. ERC-20 ve BEP-20 akıllı kontratlarıyla çalışan bu kripto para, MVL’deki kullanıcıların ödeme yapmasını sağlar. Buna göre kullanıcılar, tedarik zincirini kullanmak, araç kiralamak, online alışverişte alınan ürünleri kuryeler aracılığıyla eve getirmek ve elektrikli araç satın almak gibi amaçlarla kullanabilmektedir. Bununla birlikte platformda hizmet veren kurye, şoför gibi insanlar bu kripto para ile ödül alabilmektedir. Ödüller çalışanların yanı sıra, araç verilerini Blockchain’e kaydedenleri de kapsar.

MVL coin nasıl alınır?

MVL coin şu anda MEXC, Upbit, Uniswap (V2), Poloniex ve Biswap kripto para borsalarında listelenmektedir. İlgili yatırımcılar bu borsalara üye olup kripto para için satın alma adımlarını izlemelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: sizlere kriptokoin.com farkıyla sunulmuştur.

Yorumlar kapalı.